Një grup i ekspertëve social kanë bërë një hulumtim për “pendimet e bërjes së tatuazheve”dhe vizatimet në lëkurë. Ata kanë…
Një studim ka zbuluar se në bazë të fytyrës së mashkullit, mund të zbulohet nëse ai është homoseksual apo jo.…
Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika.…
Kim Kardashian dhe Kanye West kanë punësuar një skuadër private të zjarrfikëseve që t’i mbrojnë shtëpinë e tyre dhe të…
Prej 5 vitesh dihet pak për shëndetin e legjendës së Formula 1 Michael Schumacher, ku të rralla kanë qenë detajet…
Brumërat mund të themi se janë ai kat i piramidës ushqimore që adhurohet nga të gjithë. E kush nuk do…
Tatuazhet në gishta janë bërë tejet të popullarizuara, e kjo mund të jetë edhe inspirim i dizajnit “Shhh” të Rihannas…
Është koha që të ndalojmë së talluri me hipikët e Londrës lindore – meshkujt me mjekër janë më shumë joshës…
Ndonëse meshkujt nuk mund të jenë gjithnjë romantikë, ata kanë disa gjëra të cilat i bëjnë, por që vajzat nuk…
Më tërheqës me mjekër apo pa mjekër? Kjo është hipoteza më e fundit e një studimi të Journal of Biology…
Rezart Veleshnja nuk i ka kursyer aspak kritikat që ka për drejtorin e Teatrit Komëbtar, Hervin Çuli. I ftuar sot…
Balerinët e trupës së “E diela shqiptare” bashkë me koreografen Kozeta Bakiu vendosën që t’i bënin një surprizë një prej…

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!