Pesë plazhe ideale për muajin e mjaltit

E mërkurë, 16 May 2018 20:45

Nëse ju dhe bashkëshorti juaj i ardhshëm jeni të stresuar nga planifikimi i dasmës, lëreni atë mënjanë dhe filloni të mendoni për muajin e mjaltit.


Plazhi Matira, Bora Bora

white sands at Matira Beach
Kur mendoni për udhëtimin tuaj romantik, ndoshta në mendje keni imazhin e një doku të gjatë që ju çon në shtëpitë që ndodhen në ujin e kristaltë të oqeanit.

Çatia është e përbërë prej kashte dhe kur ndodheni në shtëpizën e hotelit, e kuptoni që jeni shkëputur nga realiteti. Keni imagjinuar pushime në polinezianet franceze në plazhin Matira në Bora Bora. Jeta e natës në ishull është e pasur me muzikë të qetë dhe romantike për të sapomartuarit.


Plazhet Cambridge, Bermuda

7200986


Në “Cambridge Beaches, resort & Spa” ju inkurajojnë të gjeni sërish njëri-tjetrin. Ju dhe bashkëshorti do të keni kujtime të paharrueshme teksa shëtisni në një nga katër plazhet. Për adhuruesit e natyrës, Bermuda ofron dhe “Spittal Pond Nature Reserve”, e cila është pjesë e itinerarit të muajit të mjaltit.


Plazhi Mai Khao, Tajlandë

thailand beach
Nëse do të zgjidhni Phuketin në Tajlandë si një nga vendet e muajit të mjaltit, do të gjeni qetësinë dhe do të jeni larg zhurmës së jetës së natës, që shumë çifte mundohen t’i shmangen gjatë atij muaji. Ky plazh është i veçantë, nuk ka shumë hotele dhe jetë turistike. Ky vend synohet si pikë turistike për të shijuar natyrën e virgjër. Aty nuk do të gjeni të rinj që dynden në plazh gjatë periudhës së verës; pamjet e natyrës së virgjër do t’ju bëjnë të harroni stresin e përditshëm.


Ishulli Manda, Kenia

375803 kenya coast manda bay 4
Ishulli ka 16 vila, 14 km plazhe të izoluara dhe një pyll të bukur bregdetar, që është shtëpia e botës së egër të Kenias. Ishulli i Mandës është i papopulluar dhe po ju pret ta prekni këmbëzbathur. Kompleksi ka pishinë yjore, një dhomë idilike leximi dhe qendër me sporte ujore.


Virgin Gorda, ishujt e virgjër britanikë

virgin gorda island
Gorda është oaza e tretë më e madhe nga gjithë ishujt që përbëjnë ishujt e virgjër britanikë. Nëse zgjidhni ta bëni aty muajin e mjaltit, do të çlodheni në plazhet e shkretuara, do të eksploroni pishinat shkëmbore dhe do të ecni nëpër shtigjet e fshehta. Në këtë vend ju dhe bashkëshorti juaj do të keni mjaft kohë për të kaluar me njëri-tjetrin.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Aktualitet

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Në një video, pak muaj përpara se të ndahej nga jeta, Ibrahim Basha shihet duke bërë stërvitje. Ai kishte marrë pjesë në disa misione në Afganistan me trupat ushatarake, ishte...

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Aktualitet

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Kamera e emisionit BOOM ka shkuar në qytetin e vogël të Prrenjasit, për të parë kushtet e kopshtit publik të këtij qyteti. Aty duket sikur koha ka ndaluar, pasi kushtet janë...

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Lifestyle

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Kate Middleton ka treguar së fundmi vështirësitë e të qenurit nënë. Dukesha është nënë e tre fëmijëve dhe ka ndarë me të gjithë, sfidat e të qenurit prind. “Është shumë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!