Fansi imiton Tom Hanks në rolin e “Forest Gump”, vrapoi për 25 mijë km

E mërkurë, 16 May 2018 18:39

Tom Hanks padyshim që shkëlqeu në rolin e Forest Gump, por zor se do t’i shkonte mendja që një prej fansave të më mëdhenj të personazhit legjendar do të vendoste të kryente vrapimin e gjatë që paraqitet në film.

Veterineri nga Liverpuli, Rob Pope, i njohur ndryshe si “Forest Gumpi i vërtetë”, vrapoi për 25 mijë kilometra, ose 590 maratona, para se të vendoste se ishte i lodhur dhe kërkoi të shkonte në shtëpi.

Pope në fakt vrapoi më shumë sesa Forest Gump, por veshjet e tij, gjatë vrapimit që zgjati për më shumë se një vit, ishin identike me ato personazhit të famshëm.

Veterineri britanik ishte 38 vjeç, po aq sa Gump në film, kur nisi vrapimin përmes Amerikës, të cilën e ka përshkuar kryq e tërthor.

Pope vrapoi rreth 60 kilometra në ditë, për 422 ditë, kohës gjatë së cilës, sado e habitshme të jetë, u bë edhe babai i një vajze të bukur.

E dashura e tij, Nadine e ndoqi nga pas me makinë gjatë këtij udhëtimi, në të cilin Pope vizitoi të gjitha vendet që Forest Gump viziton në film. Madje vrapit i dha fund në mes të shkretëtirës së Arizonës, po ashtu si Hanks në film.

Skena e fundit ishte ndryshimi i vetëm, pasi Rob Pope i kërkoi dorën të dashurës së tij dhe ajo tha po.

Modifikuar më E mërkurë, 16 May 2018 18:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sekuestrohen municione, mbi 400 të shoqëruar (Video)

Aktualitet

Sekuestrohen municione, mbi 400 të shoqëruar (Video)

Policia e Shtetit dhe FNSH ka bërë bilancin e një jave në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë dhe kapjen e personave në kërkim. Polica bën me dije...

Plas bomba te Skënderbeu, skuadra bojkoton stërvitjen

Aktualitet

Plas bomba te Skënderbeu, skuadra bojkoton stërvitjen

 Plas te Skënderbeu. Lojtarët e kampionëve në fuqi nuk kanë pranuar të dalin në stërvitjen e sotme për shkak të rrogave të prapambetura. Futbollistët ia kanë bërë të qartë stafit teknik...

‘Bomba’/ Çollaku: Agjencitë e huaja kanë dokumentuar lidhjet e Ramës me krimin

Politikë

‘Bomba’/ Çollaku: Agjencitë e huaja kanë dokumentuar lidhjet e Ramës me krimin

Kreshnik Çollaku, ish-zv/ambasador i Shqipërisë në SHBA dhe drejtues në PD, ka deklaruar se shteti ka rënë dhe qeveria e Edi Ramës është duke vepruar si një organizatë mafioze. Në një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!