Lamtumirë mashës së flokëve! Kaçurrelat mund t’i bësh vetëm me një shishe plastike

E mërkurë, 07 November 2018 18:11

Nëse je familjare me profile të ndryshme Instagram-i, të cilat vazhdimisht japin këshilla bukurie, me shumë mundësi, duhet ta kesh hasur edhe këtë.

Në fakt, kjo metodë është më e përhapura në internet kohët e fundit. Duket se është një truk që vjen nga Azia, por pastaj gjeti vend në të gjithë rrjetin e u bë popullor. Në llogarinë e @hotonbeauty, gjeni një version të ri me këtë metodë më pak se një minutëshe. Sigurisht, ju duhet ta provoni për ta bërë atë që ndodh. Kush nuk dëshiron flokë kaçurrela për një minutë?

Qëllimi i këtij truku është të futësh flokët në një shishe uji dhe pas kësaj të përdorësh tharësen me ajër të nxehtë. Kjo u shkakton flokëve një lloj vorbulle, e cila krojon shumë shpejt kaçurrelat e shumëkërkuar.

Sa për ta nisur, vendosi flokët në grykën e shishesh dhe fillo të luash me tharësen me nxehtësi të ulët.

Rezultati

Ndoshta, në fillim do të të duket një mënyrë paksa e çuditshme, por sapo kupton që funksionon, nuk do ta harrosh asnjëherë.

Nëse jeni vonë për diku dhe po kërkoni flokë të valëzuar, kjo është e vetmja mënyrë e sigurt dhe e shpejtë.

 
 
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Njëri prej personazheve më të rinj në arenën politike të demokratëve është edhe Çlirim Gjata, i zgjedhur si Sekretar për Çështjet Ligjore në PD. I ftuar në “Open” të Eni...

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Show-biz

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Ylli i popit, Bebe Rexha ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për eventin "Grammys" pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa...

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Aktualitet

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, në vijim të informimit për Paketën Fiskale 2019, njofton të gjithë tatimpaguesit për ndryshimet kryesore në ligjin nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për tatimin mbi të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!