Ky është vendi që duhet të vizitoni këtë verë sipas shenjës së horoskopit

Tuesday, 12 June 2018 21:31

Ja cili duhet të jetë destinacioni i pushimeve të këtij viti sipas shenjës tuaj të horoskopit.
Dashi
Dashët janë gjithë kohës në kërkim të aventurave të bukura dhe të reja. Ata mund të shkojnë në Tokio vetëm për të adhuruar shumëllojshmërinë e kulturave, t’ia mbathin në Egjipt për të parë devetë dhe për të udhëtuar me to apo të nisen për në Jordani për të adhuruar Petran e kuqe.
Demi
Sensuale dhe të ëmbël, demat adhurojnë detinacionet që rimojnë me autenticitetin, sharmin dhe takimet e reja. Pushimet në jug të Francës, në Itali apo në Spanjë do i kënaqin pafund.
Binjaket
Gjithmonë në kërkim të frymëzimit dhe të horizonteve të reja, binjakët duan të bëjnë pushime nëpër vende ku edhe të mësojnë shumë. Një udhëtim në Indi, në Tibet dhe Myanmar do ishte ideali për këtë vit.
Gaforrja
Për gaforret më e rëndësishmja është të jenë larg vendeve të tyre. Pushimet në Vietnam, Bali apo Bora Bora do jenë idealet për këtë vit. Zbulimi i vendeve të largëta, çlodhja dhe thjeshtësia janë ato që ata kërkojnë gjithë kohës.
Luani
Luanët kërkojnë që pushimet të kenë gjithçka: kulturë, festa, gastronomi, peizazhe, zbulime. Nëse Parisi, Roma apo Ibiza ju duken vërtet interesante, Marrakech-i, Brukseli apo Milanoja do i mrekullojnë.
Virgjëresha
Virgjëreshat preferoje pushimet nëpër vende me shumë kulturë, histori dhe sharm. Sicilia, Kamboxhia, Polonia apo një shtet i Evropës Lindore do jenë idealët.
Peshorja
Dëshirat e peshoreve mund të ndryshojnë sipas humorit, por disa gjëra nuk ndryshojnë kurrë: njohuritë për kulturën, artet dhe bukurinë në tërësi. Që pushimet të jenë fantastike për ta duhet që një destinacion të ketë kulturë të pasur, arkitekture te veçante dhe ambient të këndshëm. Edimbbourg-u në Skoci apo një shtet i Meksikës do ishte ideali për të udhëtuar në 2018-ën.
Akrepi
Të njohur për forcën e karakterit, udhëtimet për akrepat duhet të jenë në lartësinë e ambicieve dhe intensitetit që ata zotërojnë. Pushime ideale në 2018-ën ata mund të kalojnë në Patagoni, Kili, Argjentinë apo në Zelandën e Re.
Shigjetari
Të hapur në shpirt, të tërhequr nga ekzotizmi, vendet e largëta, nxehtësia dhe aventurat, shigjetarët duhet t’i kalojnë pushimet në Australi, Kaliforni apo San Francisko.
Bricjapi
Edhe pse janë serioze dhe të disiplinuar, bricjapët dine si të argëtohen, t’ia kalojnë mirë dhe të bëjnë pushime që ja vlejnë. Ata preferojnë më tepër udhëtime vullnetariati duke u çlodhur herë pas here. Në 2018-ën mund të shkojnë në Nicaragua apo në Nepal.
Ujori
Ëndërrimtarët ujore adhurojnë pushimet që i bëjnë të ndihen të gjallë. Qytetet skandinave si Stockholm-i në Suedi apo Kopenhagen-i ne Danimarkë janë idealet për të kaluar pushimet këtë vit.
Peshqit
Unike, ëndërrimtare, intuitive… Peshqit kërkojnë që pushimet të jenë në vende parajse. Ata preferojnë ta lënë veten të lirë, të argëtohen e të surprizohen. Pushimet në Kroaci do ishin idealet për ta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Foto/ “Çudira shqiptare”, gjendet drogë brenda kovës me reçel qershie

Aktualitet

Foto/ “Çudira shqiptare”, gjendet drogë brenda kovës me reçel qershie

Vazhdojnë ‘gjetjet’ e shqiptarëve për të trafikuar lëndë narkotike. Pas kanabisit të fshehur në kuti me banane, zbulimi i fundit duket se është reçeli. Një orë më parë, 3 kilogramë kanabis janë...

Si dënohet shpifja në Gjermani dhe Austri?

Aktualitet

Si dënohet shpifja në Gjermani dhe Austri?

Instituti Ndërkombëtar i Medias (International Press Institute) ka në faqen e tij zyrtare të internetit legjislacionin e vendeve evropiane që dënojnë shpifjen nga gjobë deri në burgim. Kodi i Procedurës Penale...

Shpërthim në kolegj në Krime, 10 të vdekur dhe 50 të plagosur

Globi

Shpërthim në kolegj në Krime, 10 të vdekur dhe 50 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm në Krime ka shkaktuar të paktën deri tani 10 të vdekur dhe 50 të plagosur. Shpërthimi ndodhi në qytetin e Kerçit në një kolegj. Agjencia shtetërore ruse...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!