A do të bëhet film ngjarja e shpellës së Tajlandës?

E Enjte, 12 July 2018 11:08

Në Hollywood po mendojnë që tani të bëjnë një film për historinë e 12 djemve tajlandezë që u nxorrën nga shpella pas 18 ditësh.
Producentët amerikanë ishin në zonën e Tham Luang teksa zhytësit po përpiqeshin të nxirrnin prej andej djemtë-futbollistë dhe ambulancat po i transportonin në spital.
Më pas Fifa i fton për të marrë pjesë në finalen e Botërorit (ku sigurisht nuk mund të shkojnë), ka komente nga shumë futbollistë të famshëm për ngjarjen dramatike. Por shumë prej tyre kërkojnë qetësinë e djemve, të cilët dolën nga burgu i tyre nëntokësor, ku u mendua më e keqja. ’Këta djem nuk janë heronj- thotë Narongsak Osottanakorn, guvernatori i provincës së Chiang Rai, zonë ku ndodhej shpella Tham Luang. Patën një aksident dhe përfunduar ne reflektorët e të gjithë botës. Por janë vetëm fëmijë. Le ti lëmë të qetë. Kanë nevojë të marrin veten pas asaj eksperience të tmerrshme dhe duhet të kthehen në shkollë’.
Por është e vështirë që vëmendje mediatike që është ndezur shumë rreth rastit të tyre të shuhet lehtë. Në zonën ku ndodhi ngjarja, në xhunglën e humbur, ku ndodhej shpella, kanë mbërritur edhe producentët kinematografikë.
Film dhe muze interaktiv.
Drejtori menaxher i Pure Flix (një studio kinematografike me qendër në Arizona), Michael Scott, që jeton në Tajlandë, tre muaj të vitit, nuk e ka lënë ti ikë mundësia dhe ka shkuar menjëherë në shpellë, duke i thënë gazetarëve të imagjinojnë ‘një film të rëndësishëm të Hollyëood’ të interpretuar nga superyje dhe ka mbledhur dhjetëra intervista në vendin e ngjarjes. Por gjithashtu mendohet edhe një muze interaktiv ku mendohet të rindërtohet atmosfera e jetuar nga djemtë, ditët e burgosjes dhe ato të daljes së tyre nga shpella. Me pak fjalë do të jetë e vështirë që djemtë të kenë mundësi t’i kthehen jetës normale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tronditet sërish futbolli italian, gjendet pa jetë futbollisti

Sport

Tronditet sërish futbolli italian, gjendet pa jetë futbollisti

Kur nuk është mbushur ende viti nga vdekja e Davide Astorit, futbolli është tronditur sot nga një tjetër tragjedi. 19-vjeçari, Fabiano Koluçi është gjendur pa jetë në rrethana misterioze. Ditën e djeshme, përmes një komunikate...

Nuk pranonte ndarjen dhe i shkoi në shtëpi për t’u sqaruar, si degjeneroi ngjarja në Berat?

Aktualitet

Nuk pranonte ndarjen dhe i shkoi në shtëpi për t’u sqaruar, si degjeneroi ngjarja në Berat?

Fatjon Toska, 32 vjeç është vënë në pranga ditën e sotme nga policia e Beratit. I riu me banim në lagjen “Barikada” në Berat, u arrestua nga Policia pasi sulmoi me...

Ish-banorja e Big Brother “nuk përmbahet", publikon foton e nxehte (FOTO)

Show-biz

Ish-banorja e Big Brother “nuk përmbahet", publikon foton e nxehte (FOTO)

Ish-banorja e “Big Brother “nuk përmbahet, publikon FOTON +18 Ish-banorja e “Big Brother”, Xhensila Pere, është e njohur për postimet e saj provokuese që shpërndan në rrjetet sociale. Këtë të shtunë, ajo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!