Diamantet janë një nga artikujt më të çmuar të shoqërisë, dhe shkencëtarët kanë gjetur një thesar të fshehur që mban…
Fakte janë ato që e bëjnë botën të shkojmë përreth - fjalë për fjalë. Prej momentit të lindjes, ne jemi…
Në Grenlandë zyrtarët thonë se kurrë nuk kanë parë një akullnajë aq të madhe. Verën e kaluar, katër vetë u…
Ju mërzit fundi i një filmi? Mendoni se regjisori mund ta kishte zgjidhur ndryshe? Tani, falë teknologjisë, një gjë e…
I quajtur papirusi i Baselit daton para 2000 vjetësh. Të gjitha studimet kanë përcaktuar si autor Galenon, mjekun më të…
Simboli i shqiponjës dy krenare, kohëve të fundit është bërë ndër simbolet më të famshme në botë, janë artistët shqiptarë…
Gërmimet që po kryhen në bashkëpunim mes Greek Archaeological Services dhe German Institute of Archaeology në rrënojat e qytetit antik…
Sot ata janë figurat më të rëndësishme të botës, por dikur kanë qenë njerëz të thjeshtë, të cilët kanë dhënë…
Johnson & Johnson ishte në dijeni të faktit se produktet e tyre përmbanin asbest dhe nuk i paralajmëroi konsumatorët, thotë…
Bëhet fjalë për një zonë në San Francisco të Shteteve të Bashkuara dhe fotografi ishte i fiksuar tek pjesa e…

Lajmet e fundit

Krime makabre, ja 7 vrasësit serialë më të frikshëm të botës

Aktualitet

Krime makabre, ja 7 vrasësit serialë më të frikshëm të botës

Vrasësit serikë janë ata persona, të cilët masakrojnë njerëz për kënaqësi personale Ju njohim me 7 vrasësit serikë, të shumëpërfolur në botë: 1. Amardeep Sada Është vështirë të besohet, por Amardeep Sada është...

BBC: Maurizio Sarri, historia e bankierit që do të drejtojë Chelsea-n

Sport

BBC: Maurizio Sarri, historia e bankierit që do të drejtojë Chelsea-n

Duhet ta falni Antonio Konten nëse të premten e shkuar u ndie sikur po përsëritej historie. Fundja, nuk është hera e parë që pushohet dhe zëvendësohet nga Maurizio Sarri. Pasi u...

Si në filma/ Zbulohet plani për të ekzekutuar kryeministren britanike

Globi

Si në filma/ Zbulohet plani për të ekzekutuar kryeministren britanike

Autoritetet britanike kanë parandaluar një atentat të planifikuar ndaj kryeministres britanike Theresa May. Siç raportojnë mediat, 20-vjeçari Naa’imur Rahman u arrestua nga policia para se të vinte në zbatim planin e...