Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Shqiptari u gjet i murosur në një vilë në Itali, kushëriri tregon bisedën e fundit

Shqiptari u gjet i murosur në një vilë në Itali, kushëriri tregon bisedën e fundit

Tre ditë më parë policia italiane ka identifikuar një shqiptar të murosur në një vilë të shekullit të 18-tëPas rezultateve të autopsisë, autoritetet italiane bëjnë me dije se trupi i...

Kostandini shqiptar arrestohet për drogë, armë e prostituta

Një 36 vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët në Puno, nën akuzën e shitjes së lëndëve narkotike, mbajtjes së armëve të zjarrit dhe shfrytëzimit të prostitucionit. Kostandin Zama, u arrestua...

Itali, grabitje 400 mijë euro, kush janë tre shqiptarët e arrestuar

Itali, grabitje 400 mijë euro, kush janë tre shqiptarët e arrestuar

Katër hajdutë akrobatë, 3 prej të cilëve shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane në Trento. "Corriere" shkruan se është goditur një bandë hajdutësh profesionistë, të cilët kanë kryer dhjetëra vjedhje...