Lajmet e fundit

Ndarja nga jeta e kreut të OKB-së, reagon politikani shqiptar: Do ta kujtojmë përherë njeriun që mbështeti kauzën tonë!

Politikë

Ndarja nga jeta e kreut të OKB-së, reagon politikani shqiptar: Do…

Është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare ish-kreu i OKB-së Kofi Anan. Lajmi u bë i ditur nga BBC. Pas këtij lajmi ka r...

Ishte shpallur në kërkim për “vjedhje me dhunë”, arrestohet 28-vjeçari në Tepelenë

Aktualitet

Ishte shpallur në kërkim për “vjedhje me dhunë”, arrestohet 28-vj…

Një 28-vjeçar nga Tepelena ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi ishte dënuar me 6 vite burg për “Vjedhje me dhu...

Rritet bilanci i viktimave nga musonet në Indi, 1000 vetë humbën jetën

Globi

Rritet bilanci i viktimave nga musonet në Indi, 1000 vetë humbën …

Situata në Indi ka marrë përmasa dramatike. Me mijëra vetë kanë mbetur të bllokuar në shtetin jugor të Keralas, ku përmb...

Foto/ Futbolli i bashkohet homazheve për viktimat e tragjedisë së Genovas

Aktualitet

Foto/ Futbolli i bashkohet homazheve për viktimat e tragjedisë së…

Skuadrat e Genovas dhe Sampdorias ishin sot pjesë e homazheve për funeralin shtetëror në nder të 18 prej 41 viktimave që...

Iu shkrumbua shtëpia nga flakët, kryefamiljari përplaset me OSHEE-në

Aktualitet

Iu shkrumbua shtëpia nga flakët, kryefamiljari përplaset me OSHEE…

Lajmi se një banesë e marrë me qira u përfshi nga flakët për shkak të një shkëndije elektrike, solli reagimin e rrjetit ...

Sot nis “Seria A”, ekipi që shpenzoi më shumë dhe blerjet më të shtrenjta

Sport

Sot nis “Seria A”, ekipi që shpenzoi më shumë dhe blerjet më të s…

Seria A u tërhoq e gjitha nga efekti Cristiano Ronaldo dhe vendosi të hapë “thasët”, duke qenë se për të dytin sezon me ...

 ‘WhatsApp’ ndryshon sërish, rrezikoni të humbisni të dhënat, nëse nuk...

Aktualitet

 ‘WhatsApp’ ndryshon sërish, rrezikoni të humbisni të dhënat, nës…

Aplikacioni më i përdorur nga të gjithë ne, “WhatsApp”, së fundmi ka bërë një marrëveshje të rëndësishme me “Google” për...

Op/Ed

Korrigjimi i Republikës

Op/Ed

Korrigjimi i Republikës

Nga Qemal SAKAJEVA Presidenti Thaçi më kot mëtoi të bënte Presidentin Klinton. Në formë e imitoi. Në përmbajtje e dja...

Qindra milion për koncesione, asnjë qindarkë për një spot për Ethet e Nilit

Op/Ed

Qindra milion për koncesione, asnjë qindarkë për një spot për Eth…

Nga Petrit Vasili Ethet e Nilit janë një kërcenim i qartë dhe serioz. Parandalimi është themeli i evitimit të rasteve f...

Kurbani, në shënjestër të qarqeve anti islame

Op/Ed

Kurbani, në shënjestër të qarqeve anti islame

Duke marrë parasysh se burimet financiare te BFI-së me të cilat mirëmbahen institucionet edukativo arsimore te BFI-së, p...

Qëndrimi i Ish-kryeministrit Berisha dhe Partisë Demokratike ndaj çështjes së Kosovës

Op/Ed

Qëndrimi i Ish-kryeministrit Berisha dhe Partisë Demokratike ndaj…

Nga Mujë Buçpapaj Hyrje Ky libër është një përpjekje për të shpjeguar qëndrimet e PDSH-së dhe të lidërit  të saj...

Shqipëria po zhbëhet

Op/Ed

Shqipëria po zhbëhet

Nga Bujar Nishani INSTAT (Instituti i Statistikave) konfirmoj para pak ditësh alarmin e dhënë prej kohësh nga njerëzit ...

Hiletë e Kakomesë

Op/Ed

Hiletë e Kakomesë

Nga Ylli Manjani U bë rutinë kjo përplasja me policinë e banorëve të Nivicës. Në fakt e gjithë kjo përplasje është një ...

Kurthi vrastar i Frankenshtajnit, në të cilin po biem pa kthim

Op/Ed

Kurthi vrastar i Frankenshtajnit, në të cilin po biem pa kthim

Fitim Zekthi Teknologjia është parë gjithnjë si një mjet që ndihmon njeriun të rrisë fuqinë e tij, të rrisë kapaciteti...

Më të klikuarat

E tmerrshme/ Ridvan Zykaj pasi i vrau viktimat i filmoi dhe ia dërgoi...

Aktualitet

E tmerrshme/ Ridvan Zykaj pasi i vrau viktimat i filmoi dhe ia dë…

Masakra e Selenicës mund të ishte parandaluar nëse familja dhe banorët e fshatit do të kishin vlerësuar siç duhet luhatj...

Berisha publikon emrat e anëtarëve të bandës së Elbasanit, ja politikani që i udhëheq

Aktualitet

Berisha publikon emrat e anëtarëve të bandës së Elbasanit, ja pol…

Sali Berisha 21 mins ·  Narkopolicia e Elbasanit mbron banden e trafikanteve! Lexoni mesazhin e qytetarit d...

Dalin pamjet, si i vrau 8 veta 24-vjeçari në Vlorë (VIDEO)

Aktualitet

Dalin pamjet, si i vrau 8 veta 24-vjeçari në Vlorë (VIDEO)

News24 ka rindërtuar në 3D skemën e ngjarjes në Resulaj të Selenicës ku mbetën të vdekur 8 persona. 24-vjeçari Ridv...

Snajperi qëllon gjuajtjen e pamundur! Vret...

Globi

Snajperi qëllon gjuajtjen e pamundur! Vret...

Një snajper britanik e ka qëlluar për vdekje një xhihadist nga një largësi prej 2.5 kilometrash. Kjo thuhet te jetë edhe...

Termeti nxorri hapur aferat korruptive të Ramës për Teatrin

Politikë

Termeti nxorri hapur aferat korruptive të Ramës për Teatrin

Prej muajsh media, artistët dhe politika diskutojnë faktin nëse Teatri duhet të prishet apo jo? Qeveria po tenton që ta...

1944/“Martesa” e retushuar fotografike e E.Hoxhës me Nexhmijen

Dossier

1944/“Martesa” e retushuar fotografike e E.Hoxhës me Nexhmijen

Nga Kastriot Dervishi Në gusht 1944 rinia komuniste zhvilloi një kongres në Helmës të Skraparit. Në ato ditë vere, në k...

Bota Shqiptare

Liberalizimi i vizave, kur mund të lëvizin të lirë  qytetarët kosovarë?

Liberalizimi i vizave, kur mund të lëvizin të lirë  qytetarët kosovarë?

Pas dhënies së rekomandimit pozitiv nga Komisioni Evropian (KE), më 29 gusht të këtij viti procesi për vizat e Kosovës do të kalojë në komitetin LIBE të Parlamentit Evropian. Pavarësisht...

Presidenti i Maqedonisë: Korrigjimi i kufijve, pasoja zinxhir në Ballkan dhe më gjerë

Presidenti i Maqedonisë: Korrigjimi i kufijve, pasoja zinxhir në Ballkan dhe më gjerë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka kundërshtuar idetë për ndryshim të kufijve dhe shkëmbim të popullatës në Ballkan, duke theksuar se kjo mund të ketë efekte negative zinxhirë ndaj...

Ambasadori i ri i SHBA-ve: Kosova duhet t’i ketë Forcat e Armatosura

Ambasadori i ri i SHBA-ve: Kosova duhet t’i ketë Forcat e Armatosura

Si çdo shtet sovran, edhe Kosova ka të drejtë t’i ketë forcat e saj të armatosura dhe për këtë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të punojnë me autoritetet e...