Një tërmet i fuqishëm goditi të premten qytetin Anchorage të Alaskës, duke shkaktuar dëme materiale, por nuk ka njoftime për…
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Evropian (BE), Donald Tusk, në lidhje me tensionet mes Ukrainës dhe Rusisë në Detin Azov,…
Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se shpërthimi i sëmundjes Ebola në Kongo është i dyti më i madhi i regjistruar…
Rrjetet e mëdha sociale Facebook dhe Instagram kanë rënë nga rrjeti për shumë përdorues në botë. Shumë përdorues të këtyre…
Autoritetet ruse njoftuan të premten se presidenti Vladimir Putin do të ketë një takim të shkurtër me Presidentin amerikan Donald…
Rregulli i ndalimit të hyrjes në Ukrainë vlen për meshkujt rusë të moshës 16 deri 60 vjeç. Me këtë rregullore…
Presidentit amerikan, Donald Trump nuk i intereson bashkëpunimi ndërkombëtar, por shtetet e tjera të G20-s mendojnë ndryshe. Në Argjentinë mund…
Në shtatë muajt e parë të vitit 2018, numri i kalimeve të parregullta kufitare në BE përmes katër rrugët kryesore…
Kryetari i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker tha se po bëhen përparime në lidhje me bisedimet për buxhetin e Italisë. Komisioni…
Ekonomia e Italisë, e treta më e madhe në Eurozonë, është tkurrur gjatë tremujorit të tretë për të parën herë…
Çmimet e makinave klasike kanë përjetuar të gjitha çmimet e “turpshme” gjatë viteve të fundit, derisa modelet e dëshirueshme kanë…
Magnus Çarlsen është kampioni i ri i botës, për lojën e shahut. Ai e fitoi këtë titull pas një loje,…

Lajmet e fundit

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Politikë

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Universiteti i Gjirokastrës në një deklaratë për mediat ka reaguar pas ndalimit të pedagogut   Panajot Barka dy ditë më parë në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, pasi iu gjetën...

Kulturë

Morena Taraku dhe Sabri Fejzullahu finalizojnë duetin “Dashuri”

Ka kohë që është paralajmëruar një duet mes Sabri Fejzullahut dhe Morena Tarakut. Morena Taraku përmes një statusi që sapo ka publikuar në InstaStory, ka bërë të ditur që ky projekt...

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Sport

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, për paraqitjen që bëri në derbin e djeshëm kundër Manchester...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!