Zyrtarëve policorë në Aeroportin e Indisë u është kërkuar të qeshin më pak. Ky vendim është marrë duke u arsyetuar…
Të paktën 40 persona kanë vdekur pasi një autobus që udhëtonte nga kryeqyteti kenian Nairobi në Kisumu, doli jashtë rrugës,…
Uragani i fuqishëm Majkëll pritet të arrijë në brigjet e Floridas më vonë gjatë ditës së mërkurë, duke detyruar evakuime…
Një kandidat i ri afgan për deputet u vra në një sulm vetëvrasës në provincën jugore të Helmandit, thonë zyrtarët.…
Identifikimi e një oficeri të dytë të shërbimit sekret rus, i dyshuar për kryerjen e një sulmi nervor në Angli…
Anëtari më i ri i Gjykatës së Lartë të Shteteve të Bashkuara Brett Kavanaugh, filloi të martën detyrën e re…
Autoritete detare franceze dhe italiane kanë filluar të pastrojnë detin mesdhe pas derdhjes së naftës e cila u përhap 20…
Jep dorëheqje ambasadorja e SHBA-ve në OKB, Nikki Halley. Mediat e huaja shkruajnë se dorëheqja ka qenë shumë e papritur…
Të duket e habitshme në një vend që kujdeset kaq shumë për statistika dhe e do rregullin si Gjermania, që…
Turqia ka thënë se do të nisë hetime në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, lidhur me zhdukjen e gazetarit…
Dy pasagjerë janë grushtuar brenda avionit (All Nippon Airways) teksa udhëtonin nga Japonia për në SHBA. Gjatë përleshjes shihet një…
Bullgaria është sot në zi pas vdekjes brutale të gazetares televizive, Viktoria Marinova, ndërkohë që autoritetet e përballura me akuza…

Lajmet e fundit

Akuzat për përdhunim, CR7 formon “super ekipin” që do ta mbrojë në gjyq

Sport

Akuzat për përdhunim, CR7 formon “super ekipin” që do ta mbrojë në gjyq

Nuk është e vështirë të nisësh një gjyq, por ta fitosh atë… Cristiano Ronaldo e di mjaft mirë se për të mposhtur jurinë e Nevadës do të duhet një tezë...

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Aktualitet

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, i cili vrau tre persona dhe plagosi një tjetër, do ta mbështesë të shoqin, pavarësisht krimit të rëndë.  E kontaktuar dje nga “Panorama”, Vjollca Koxha mohoi që i shoqi...

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Bota Shqiptare

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit “Lindja e Vështirë e Shtetësisë së Kosovës” të shkruar nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!