Për shkak të protestave të “jelekëve të verdhë” në Paris, është anuluar vizita e presidentit të Komisionit Evropian (KE) Jean-Claude…
Trupi i ish-presidentit të SHBA-së Xhorxh H.W. Bush do të vendoset për homazhe në ndërtesën e Kongresit duke filluar të…
Jens Thurau Deutsche Welle Pas festimeve të mëdha të Marrëveshjes së Parisit për ruajtjen e klimës, kohërat kanë ndryshuar në…
Presidenti francez Emmanuel Macron është duke marrë në konsideratë vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme pas një dite protestash të dhunshme…
Protesta e ka kthyer Parisin në një qytet kaotik, të ngjashëm me skenat e një filmi aksion. Mbi 260 persona…
Trupi i ish-presidentit të SHBA-së Xhorxh H.W. Bush do të vendoset për homazhe në ndërtesën e Kongresit duke filluar të…
Për të zbutur situatën emergjente të infermierisë në Gjermani, ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn synon të financojë shkollimin e tyre…
Një sulm me armë zjarri ka lënë 5 persona të plagosiur në SHBA, (Miami) ku një person ka qëlluar në…
Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini ka marrë një letër kërcënuese në Ministrinë e Brendshme. Letra kërcënuese është publikuar nga…
Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Britaninë e Madhe, Sam Gyinah, ka dhënë dorëheqje nga kabineti i kryeministres Theresa May,…
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka deklaruar se ka informacione për arratisjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, por për këtë do të…
Shërbimi kufitar në Ukrainë tha se 100 rusë janë ndaluar të hyjnë në vend më 1 dhjetor. Lajmi vjen një…

Lajmet e fundit

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Aktualitet

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 123.19 lekë, rreth 0.22...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!