Shumë prej njerëzve kanë bërë homazhe në nderim të Presidentit të 41 të SHBA-ve, George H.W Bush, i cili u…
Revista prestigjioze Forbes ka shpallur listën e 100 grave më të fuqishme në botë për vitin 2018, ndërsa krye të…
Komisioni Europian po planifikon të kërkojë nga platformat e mediave sociale, duke përfshirë Facebook, Twitter dhe Google për raporte mujore…
Qeveria britanike humbi sot një votim kyç mbi Brexit. Deputetët u shprehën se është shpërfillur Parlamenti pasi nuk është publikuar…
Sekretari amerikan i Shetit Mike Pompeo vuri në pikëpyetje rendin e tanishëm botëror dhe tha se Shtetet e Bashkuara po…
Policia italiane ka arrestuar atë që dyshohet se është kreu i ri i mafias siciliane, së bashku me 45 bashkëpunëtorë.…
Kryeministri italian, Giuseppe Conte pritet t’i prezantojë Brukselit një propozim të ri mbi buxhetin e vitit 2019, në orët e…
Presidenti amerikan Donald Trump, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Melania, i bënë respektin e fundit ish-presidentit të ndjerë George…
Një megaoperacion i Antimafias Italiane ka goditur në orët e para të mëngjesit mafian siciliane duke arrestuar kreun e ri…
Pas tre javësh protesta të fuqishme kundër rritjes së taksës së karburanteve, qeveria franceze ka bërë hapa pas duke pezulluar…
Kryeministri francez, Edouard Philipp pritet që të njoftojë pezullimin e rritjes së taksave të karburantit. Lajmi është publikuar nga Agjencia…
Përveç protestave të jelekverdhëve, Franca është goditur nga një valë tjetër trazirash mbarëkombëtare. Turmat e studentëve të zemëruar kanë bllokuar…

Lajmet e fundit

“Rrugicat e Sevdasë”, tradita dhe folklori në skenën e Korçës

Kulturë

“Rrugicat e Sevdasë”, tradita dhe folklori në skenën e Korçës

Koncerti “Rrugicat e Sevdasë” riktheu traditën dhe folklorin e pasur në skenën e teatrit “Andon Zako Çajupi” në Korçë. Përmes interpretimit të Ansamblit Artistik “Skënderbeu”, ky koncert erdhi si dëshmi e...

Bleona provokon vetëm me një trëndafil dhe nudo

Show-biz

Bleona provokon vetëm me një trëndafil dhe nudo

Bleona arrin të tërheqë vëmendje në çdo dalje të saj ashtu si edhe me postimet në rrjetet sociale. Teksa shfaqet thuajse e zhveshur në pjesën e poshtme të trupit, duke...

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!