Presidenti Donald Trump thotë se është shumë i shqetësuar për fatin e Jamal Khashoggit, gazetarit saudit, i cili u zhduk…
Shërbimet sekrete turke kishin vendosur telekamera të fshehta brenda konsullatës saudite në Stamboll dhe tashmë posedojnë video dhe audio të…
Sofje, 12 tetor – Mijëra njerëz i kanë dhënë sot lamtumirën Viktoria Marinovës, gazetares së re bullgare, e cila u…
Presidenti rus, Vladimir Putin, në janar të vitit të ardhshëm pritet ta vizitoj Serbinë, ka bërë të ditur ambasadori rus…
Një gjykatë turke vendosi të premten të lirojë pastorin e krishterë evangjelist amerikan Andrew Brunson, çështja e të cilit ka…
Një grevë nga punonjësit e Ministrisë së Kulturës greke, mbylli të enjten Akropolin e lashtë, që është atraksioni më i…
Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe nëntë te tjerë rezultojnë të humbur pas shembjes së një qendre tregtare…
Turqia dhe Arabia Saudite janë rivalë në garën për të drejtuar botën islamike. Zhdukja dhe ndoshta vrasja e disidentit saudit…
Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in ka thënë se është thjesht çështje kohe, teksa ka folur për BBC-në, përpara se Shtetet e…
Jose Aldo ka sfiduar edhe njëherë McGregor për një sfidë tjetër midis tyre. Braziliani ka përdorur rrjetet sociale për t’i…
Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk…
Greqia i ka borxh Gjermanisë miliarda euro. Apo e kundërta? Athina edhe 70 vjet pas përfundimit të Lufës së Dytë…

Lajmet e fundit

Përleshje mes shqiptarëve dhe afrikanëve në burg, ka të plagosur

Aktualitet

Përleshje mes shqiptarëve dhe afrikanëve në burg, ka të plagosur

Një incident ka ndodhur midis të burgosurve shqiptarë dhe atyre afrikanë në burgun e Marasit në Itali. Mediat italiane raportojnë se sherri mes të burgosurve shqiptarë dhe afrikano-veriorëve nisi në...

Gjendet pranë kufirit një kafkë njeriu, dyshohet se i përket shqiptarit të vrarë dy vjet më parë

Aktualitet

Gjendet pranë kufirit një kafkë njeriu, dyshohet se i përket shqiptarit të vrarë dy vjet më parë

Një punëtor pastrimi ka gjetur kafkën e një njeriu në një nga kanalet e një zone industriale në Prevezë, Greqi. Dyshimet e para janë se kafka e gjetur mund t`i...

Bllokohet mish dhe peshk në tregun e Milotit, tregtoheshin në kushte skandaloze

Aktualitet

Bllokohet mish dhe peshk në tregun e Milotit, tregtoheshin në kushte skandaloze

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka bllokuar sot disa subjekte  në qytetin e Milotit. Trupat inspektuese e DRAKU, Lezhë kontrolluan tregun...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!