Një fluturim Air Canada gjatë uljes kërcënoi të provokonte katastrofën më serioze dhe më të madhe në historinë e aviacionit,…
Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se do të ketë "ndërshkime të ashpra" për Arabinë Saudite nëse përcaktohet se gazetari saudit…
E djathta ekstreme në Londër ka mbledhur në një protestë madhështore tifozët e futbollit kundër myslimanëve në “zemër” të kryeqytetit…
Papa Françesku ka liruar nga detyra dy peshkopë nga Kili për shkak të akuzave që ndërlidhen me abuzim seksual ndaj…
Së paku 17 persona janë konfirmuar të vdekur pas stuhisë së madhe Majkëll, që kaloi në Virgjinia. Ekipet shpëtuese kanë…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i bëri thirrje qeverisë turke për lirimin sa më të shpejtë të amerikanëve të…
Të paktën 22 vetë kanë vdekur dhe shumë prej tyre janë zhdukur si pasojë e motit të keq në Indonezi.…
Vullkani më aktiv i Evropës, Etna, mund të shkaktojë cunam vdekjeprurëse përgjatë bregdetit të Italisë dhe Sicilisë, nëse vullkani gjigant…
Gazetari saudit, Jamal Khashoggi ka mundësi që e ka incizuar vrasjen e tij sipas gazetës turke, Sabah. Khashoggi ka lëshuar…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, teksa një kamion ka marrë flakë pas përplasjes me një mjet tjetër.…
Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump, ka hedhur poshtë spekulimet në lidhje me qëndrueshmërinë e martesës së saj. Ajo…
Ngrohja globale e planetit ka katërfishuar numrin e katastrofave të lidhura me klimën që prej viteve të 700ta, njoftuan sot…

Lajmet e fundit

Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Globi

Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Ndezja e llambës spiune që tregon se karburanti po mbaron është padyshim pjesë e eksperiencës së shoferit. Makina të tregon se ka ardhur koha për ta furnizuar dhe të detyron...

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Globi

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Një konflikt e ka kthyer ditëlindjen e 1-vjecarit në Teksas në një tragjedi të vërtetë. Në festë e sipër ka plasur sherri, e më pas u nxorën armët, duke lënë...

61-vjeçari shqiptar kapet me 35.5 kg kanabis në Greqi

Aktualitet

61-vjeçari shqiptar kapet me 35.5 kg kanabis në Greqi

Policia greke ka vënë në pranga një 61-vjeçar shqiptar për trafik droge. Ndalimi i tij u bë në aksin rrugor Igumenicë-Athinë. Në mjetin me të cilin udhëtonte iu gjet e fshehur një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!