Një gropë masive është hapur brenda natës në Zelandën e Re, në atë që ekspertët thonë se mund të jetë…
Në Singapor mund të jetë vendtakimi i nivelit të lartë mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së…
Perspektiva e një rizgjedhjeje në korrik u rrit të hënën pasi presidenti italian Sergio Mattarella mbajti një raund të fundit…
Nga Bernd Riegert Në Itali vazhdon sot (07.05) pokeri politik për një koalicion qeveritar. Por varianti pa qeveri mund të…
Gjermania kishte si konkurrencë Izraelin në përpjekjen për të fituar një vend jo të përhershëm në Këshillin e Sigurimit. Tani…
Facebook do ta hapë në Barcelonë muajt e ardhshëm qendrën kundër “Fake news”, lajmeve të rreme. Sipas medias spanjolle, në…
Mbërritja në ceremoninë martesore për pak sa nuk përfundoi në tragjedi për një nuse, pasi helikopteri me të cilin po…
Misioni për Asistencë i Kombeve të Bashkuara në Afganistan (UNAMA) ka kritikuar forcat e sigurisë afgane për sulmet e kryera…
Universiteti I Sidenit ka bërë një studim në lidhje më turizmin dhe arritur në përfundimin se ai është shkaktari për…
Shpërthimet e vullkanit Kilauea shkaktuan një çarje të re të tokës në Hawaii. Raportohet se llava dhe hiri janë ngritur…
Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un nuk është aspak si liderët e tjerë. Që nga vendi që qeveris,…
Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Parkun Kombëtar “Queen Elizabeth” në Ugandë. Fëmija ishte nën kujdesin e një dadoje…

Lajmet e fundit

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Show-biz

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Martesa e tyre katërvjeçare konsiderohet të jetë një nga më të qëndrushmet në showbiz. Por dje, raportet e bujshme pohuan se George dhe Amal Clooney janë në shkëmbinj. Martesa e tyre...

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Aktualitet

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Prej fillimit të 2019-s, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet dysheme për shërbimet bazë që ofrojnë. Për një mbushje dhëmbi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!