Arrestohet babai ‘përbindësh’ pasi për 20 vjet me rradhë mbajti të mbyllur në një kafaz druri të birin. Burri i…
15 persona janë plagosur si pasojë e një shpërthimi të një bombole gazi në Gjenevë të Zvicrës. Aksidenti ka ndodhur…
Këto foto tregojnë jetën në një shtëpi publike në Bangladesh, ku shumë femra kanë lindur, janë rritur dhe kanë jetuar…
Policia gjermane ka arrestuar 6 persona, pasi mendohej se ato po organizonin një sulm terrorist në maratonën e sotme në…
Një kamion dhe një autobus janë përplasur në Kanada, në të cilën ndodhej një skuadër hokeji. Policia kanadeze tha se…
Një burrë është arrestuar nga policia gjermane, pasi kishte organizuar një sulm ndaj qytetarëve në një maratonë vrapi në Berlin.…
Erdogan nuk mjaftohet vetëm me 6 gylenistët e arrestuar në Kosovë. Harta e “kërkimit” do përfshijë edhe Shqipërinë.   Siç duket…
Numri i civilëve të cilët humbën jetën si pasojë e sulmeve të djeshme në Siri ka arritur në 78. Lajmi…
Gina Haspel është përzgjedhur nga Donald Trump për të zëvendësuar Mike Pompeo si drejtuese e CIA. Zonja Haspel e njeh…
Tragjedia e Munsterit, ku 3 persona u vranë nga një sulm me mikrobus, në fund rezultoi se nuk ishte një…
Siria përfshihet nga një tjetër sulm i dyshuar kimik, nga i cili kanë mbetur të vdekur të paktën 70 vetë.…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në New York, ku Kulla Trump është përfshirë nga flakët në katin e saj…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!