Reshjet e dendura të shiut kanë goditur kryeqytetin e Turqisë. Vërshimet e ujit që goditën disa pjesë të qytetit e…
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro po kërkon një mandat të dytë gjashtëvjeçar në zgjedhjet e sotme, që po bojkotohen nga…
Autoritetet britanike nuk i kanë dhënë një vizë të re oligarkut rus dhe pronarit të Chelsea-s Roman Abramovich, ndërsa nuk…
Eurozona është në rrezik nga qeveria e re italiane që po formohet nga dy parti euroskeptike. Ky është paralajmërimi që…
Burri u zgjua brenda një kontenieri afër një stacioni treni, dhe duke mos e ditur ku ishte ai kontaktoi policinë,…
Kufizimet e tregtisë dhe të investimeve po përhapen me shpejtësi në mbarë botën, të nxitura nga një kombinim i shqetësimeve…
Presidenti Palestinez Mahmoud Abbas është shtruar në spital për herë të tretë këtë javë sipas mediave palestineze. Presidenti Palestinez është…
Lumenjtë e llavës që dalin nga vullkani Kilauea në Hauai janë shtuar dhe shpejtuar ditët e fundit duke kërcënuar më…
Më shumë se 700 vetë janë helmuar pasi hëngrën kërpudha të egra në Iran, thanë shërbimet e emergjencës të vendit.…
SHBA dhe Kina kanë arritur një marrëveshje shumë të rëndësishme që i jep fund luftës tregtare të nisur me dy…
Një 17 vjeçar disa ditë më parë kreu një sulm në Texas, ku u shënuan 8 viktima, mes tyre edhe…
Burgjet ruse janë nga famëkeqet në botë dhe shumë të vështira për fatkeqët që vuajnë dënime nga më mizoret. Por…

Lajmet e fundit

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Aktualitet

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë të mësimit. Shkak për bojkotimin e mësimit është bërë mungesave e...

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Aktualitet

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto ka vendosur mos t’ia lërë harresës arrestimin dhe mbajtjen në paraburgim më tepër se një vit.   Përmes një padie civile, ish zyrtari i larte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!