Lorenz K. është në bankën e të akuzuarve në Vjenë, ndër të tjera, për nxitje të një akti terrorist dhe…
Një ngjarje tragjike që perfundoi me pesë anëtarë të së njëjtës familje të vrarë, bëri fajtor Myles Joyce, i cili…
Këngëtari i njohur grek Lefteris Pantazis ka rënë pre e një grabitjeje dhe dyshohet se autorët janë shqiptarë. Ngjarja ka…
Plot 70 vjet nga hyrja në fuqi, Plani Marshall është vlerësuar nga akademikë amerikanë dhe evropianë,, të cilët e kanë…
Deputeti David Lammy, i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, ka deklaruar se bandat kriminale po rriten në vend. Ne…
Pas skandalit të të dhënave, Mark Zuckerberg këmbëngul se mbetet personi I duhur për të drejtuar rrjetin më të madh…
Kinemaja në Arabinë Saudite do të hapet më 18 prill - për herë të parë në më shumë se 35…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi,në  universitetin ''Osmangazi'' në Eskisehir. Nga të shtënat me armë, kanë mbetur 4…
Pothuajse tetë në dhjetë kompani dhe organe të sektorit publik paguajnë burra më shumë se gratë sipas një studimi që…
NJë Gjykatë turke ka lëshuar një numër kërkesash ekstradimi për 54 pjesëtarë të rrjetit të klerikut në arrati Fetullah Gylen…
Një çiftë Larry Spiering 69 vjeç dhe Becky Smith 61 vjeç janë martuar në një supermarket, pasi ishin takuar në atë…

Lajmet e fundit

Mourinho i vendosur, kërkon dy titullarët e Kroacisë

Sport

Mourinho i vendosur, kërkon dy titullarët e Kroacisë

Jose Mourinho kërkon me çdo kusht që të marrë në skuadër Ivan Perisic dhe Ante Rebic, për të shpëtuar sezonin e vështirë që po kalon te Manchester United. Portugezi është...

Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Globi

Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Ndezja e llambës spiune që tregon se karburanti po mbaron është padyshim pjesë e eksperiencës së shoferit. Makina të tregon se ka ardhur koha për ta furnizuar dhe të detyron...

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Globi

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Një konflikt e ka kthyer ditëlindjen e 1-vjecarit në Teksas në një tragjedi të vërtetë. Në festë e sipër ka plasur sherri, e më pas u nxorën armët, duke lënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!