“Allahu Akbar”. Sipas BBC kështu ka bërtitur njeriu i armatosur para se të kryenete sulmin në një treg Krishtlindjesh në…
Deputetët konservatorët kanë kërkuar votim mosbesimi ndaj kryeministres Theresa May, duke çuar procesin e Brexit në kaos. Ata u shprehën…
Zyrat qendrore të Facebook në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë evakuuar pas një alarmi për kërcënim. Një…
Deputetët konservatorët kanë kërkuar votim mosbesimi ndaj kryeministres Theresa May, duke çuar procesin e Brexit në kaos. Ata u shprehën…
Ka arritur në 4 numri i viktimave si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një treg krishtlindjesh në…
Kritikët e marrëveshjes së Britanisë për largimin nga BE-ja po bëjnë thirrje për rinegocimin e kushteve të vendosura. Marrëveshja e…
NASA ka publikuar një video të mrekullueshme. Sonda, InSight ka sjellë për herë të parë tinguj nga planeti i kuq.…
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka…
jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën…
Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e…
Prokurorët japonezë kanë akuzuar ish kryetarin e Nissan, Carlos Ghosn, për 'sjellje të keqe financiare', raportojnë mediat japoneze. Ai u…
Presidenti i Serbisë dhe i Partisë Progresive Serbe (SNS), Aleksandër Vuçiç tha se ai nuk do të plotësojë asnjë kërkesë…

Lajmet e fundit

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Politikë

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Universiteti i Gjirokastrës në një deklaratë për mediat ka reaguar pas ndalimit të pedagogut   Panajot Barka dy ditë më parë në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, pasi iu gjetën...

Kulturë

Morena Taraku dhe Sabri Fejzullahu finalizojnë duetin “Dashuri”

Ka kohë që është paralajmëruar një duet mes Sabri Fejzullahut dhe Morena Tarakut. Morena Taraku përmes një statusi që sapo ka publikuar në InstaStory, ka bërë të ditur që ky projekt...

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Sport

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, për paraqitjen që bëri në derbin e djeshëm kundër Manchester...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!