Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump mori një surprizë të papritur gjatë një udhëtimi në…
Lideri opozitar rus Alexei Navalny është liruar të dielën pas 20 ditëve burg, ku po mbahej nën akuzat për organizimin…
Një djalë i pasur në Moskë ka filmuar veten duke hedhur para nga dritarja e makinës luksoze ndërsa shikonte njerëzit…
Një bankë kineze pati një "depozitë" të papritur - dhe të tmerrshme të premten në mëngjes, kur një piton i…
Britania raportohet të ketë arritur një marrëveshje sekrete “Brexit”-i me shefat e Bashkimit Europian. Lajmi raportohet nga “The Sun”, që…
Si shkak i përmbytjeve të shirave që po ndodhin në jug të Kinës, janë larguar mbi 6 mijë persona nga…
Presidenti Donald Trump përshëndeti kthimin në Uashington të pastorit amerikan Andrew Brunson. Presidenti Trump dhe pastori Brunson u takuan në…
Të paktën 19 persona, mes të cilëve edhe fëmijë, kanë vdekur pas një aksidenti automobilistik të ndodhur në Smirne, dhe…
Ku do të shkojnë dizelët e vjetër që në Gjermani nuk po gjejnë më blerës? Pse të mos hidhen sytë…
Një spektër i gjërë organizatash shoqërore dhe politike ka organizuar në Berlin dhe shumë qytete të tjera demonstrata të mëdha…
Hapja zyrtare është caktuar më 29 tetor por mesa duket aeroporti i ri i Stambollit nuk do të hapet plotësisht…
Një shpërthim është regjistruar në selinë e partisë ‘Lega Nord’ Ala të Trentinos jugore, partinë që drejtohet nga ministri i…

Lajmet e fundit

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

Lifestyle

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë. Qëllimi i kësaj dite është ngritja e vetëdijes së institucioneve dhe qytetarëve mbi rëndësinë që...

Ja si i këndohej seksit vite më parë në Shqipëri

Show-biz

Ja si i këndohej seksit vite më parë në Shqipëri

Në kanalin Youtube ekzistojnë akoma këngë të hershme shqiptare të ‘Top Fest’. Një nga ato ‘perla’ të repit shqiptar të para 14 viteve titullohet ‘All Night Long’ dhe teksti i kësaj...

Logoja e re e Partisë Socialiste!

Foto e Ditës

Logoja e re e Partisë Socialiste!

Kjo është logoja e re e progresit të partisë socialiste.

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!