Ministrja e Mbrojtjes, Ank Bijleveld njoftoi sot se Holanda është në një “luftë kibernetike” me Rusinë, pasi parandaloi në muajin…
Fshati Riace në jug të Italisë është një shembull i integrimit të suksesshëm të refugjatëve - ndërsa tani ata duhet…
Zgjerimi i programit nxitës të investitorëve të huaj, e njohur si “vizat e arta” është ndër prioritetet e Ministrisë së…
Nuk lëndoi njeri por shkaktoi vetëm thyerje xhamash, një bombë artizanale që shpërtheu në portën hyrëse të degës lokale të…
Presidenti Donald Trump po sugjeron se Sekretari i Mbrojtjes Jim Mattis mund të jetë një nga zyrtarët e tij të…
Nuk kanë fund publikimet e shtypit ndërkombëtar rreth situatës në qendrën e pritjes dhe identifikimit në Moria dhe Lesvos, lidhur…
Arabia Saudite hodhi poshtë kërcënimin e Presidentit Trump për ta dënuar atë lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit Xhamal Kashoggi,…
Udhëheqësi i opozitës ruse Alexei Navalny u lirua nga burgu të dielën. Ai u ndalua gjithsej për 50 ditë. Në…
Zyrtarët thanë se 19 emigrantë, përfshi fëmijët, u vranë kur kamioni i tyre doli nga rruga dhe ra nga një…
Vetëm pak ditë para zgjedhjeve parlamentare, militantë talebanë kanë vrarë së paku 22 forca të sigurisë, përfshirë edhe një shef…
Rezultati i zgjedhjeve parlamentare në Bavari mund të kthehet në një sfidë për kancelaren Angela Merkel. Sondazhet nuk janë premtuese…
“Nuk ka mundësi tjetër për të dy popujt përveç marrëveshjes së Prespës”, ka deklaruar kryeministri grek Aleksis Tsipras në fjalimin…

Lajmet e fundit

Akuzat për përdhunim, CR7 formon “super ekipin” që do ta mbrojë në gjyq

Sport

Akuzat për përdhunim, CR7 formon “super ekipin” që do ta mbrojë në gjyq

Nuk është e vështirë të nisësh një gjyq, por ta fitosh atë… Cristiano Ronaldo e di mjaft mirë se për të mposhtur jurinë e Nevadës do të duhet një tezë...

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Aktualitet

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, i cili vrau tre persona dhe plagosi një tjetër, do ta mbështesë të shoqin, pavarësisht krimit të rëndë.  E kontaktuar dje nga “Panorama”, Vjollca Koxha mohoi që i shoqi...

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Bota Shqiptare

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit “Lindja e Vështirë e Shtetësisë së Kosovës” të shkruar nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!