Epokës së Mr. Bean, komedianit që ka bërë të qeshin miliona njerëz në mbarë botën, siç duket po i vjen…
Viktoria Marinova është gazetarja dhe njëkohësisht drejtuesja e televizionit TVN në Bullgari e cila u gjet e vrarë pranë bregut…
Katër persona kanë humbur jetën dhe 11 tjerë janë lënduar rëndë, kur një billboard gjigant u shemb në një rrugë…
Gjermania ka mbërritur një nivel rekord punësimi të europiano-lindorëve. Në 50 për qind të vendeve të punës të krijuara në…
Vrasja brutale e një folëseje televizive ka tronditur të gjithë Bullgarinë, e ka sjellë një valë reagimesh të menjëhershme, përfshirë…
Autoritetet e Galapagos thanë se 123 breshka janë vjedhur nga ishulli në ditët e kaluara, të cilat janë një nga…
Kërkon ashpërsim të ligjeve ndaj atyre që i japin makinës në gjendje të dehur dhe që zëri i tij të…
Rreth 5.000 njerëz mungojnë në apel, tashmë pa shpresa se mund të jenë gjallë, pas tërmetit dhe cunamit që goditi…
Shkencëtarët më të shquar të botës për çështjet e klimës kanë paralajmëruar se ka mbetur vetëm një afat i shkurtër…
Kina ka konfirmuar se është duke mbajtur presidentin e zhdukur të Interpolit, Meng Hongwei. Pekini ka thënë se ai është…
Për shkak të pjesëmarrjes së ulët të votuesve, një referendum dyditor për ndryshimin e Kushtetutës në Rumani nuk ishte i…
Partia proruse Harmonie i fitoi zgjedhjet parlamentare në Letoni. Me këtë, qeveria aktuale e humbi shumicën. Formimi i qeverisë megjithatë…

Lajmet e fundit

Mourinho i vendosur, kërkon dy titullarët e Kroacisë

Sport

Mourinho i vendosur, kërkon dy titullarët e Kroacisë

Jose Mourinho kërkon me çdo kusht që të marrë në skuadër Ivan Perisic dhe Ante Rebic, për të shpëtuar sezonin e vështirë që po kalon te Manchester United. Portugezi është...

Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Globi

Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Ndezja e llambës spiune që tregon se karburanti po mbaron është padyshim pjesë e eksperiencës së shoferit. Makina të tregon se ka ardhur koha për ta furnizuar dhe të detyron...

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Globi

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Një konflikt e ka kthyer ditëlindjen e 1-vjecarit në Teksas në një tragjedi të vërtetë. Në festë e sipër ka plasur sherri, e më pas u nxorën armët, duke lënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!