Ditën e sotme janë zbuluar fjalët e fundit të gazetarit të vrarë saudit Jamal Khashoggi. Një gazetar turk i kronikës…
Autoritetet e shtetit të Floridës urdhëruan të shtunën rinumërimin elektronik të votave të zgjedhjeve kontestuese për senat dhe për guvernator,…
Policia franceze arrestoi dy protestuese femra gjysmë lakuriq të dielën në Champs-Elysees, ku Franca po zhvillonte një ceremoni që shënonte…
Presidenti Donald Trump ishte ndër udhëheqësit botërorë që morën pjesë në ceremoninë e organizuar në Paris për të shënuar 100…
Në Francë po zhvillohen ceremonitë e festimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Atje janë mbledhur…
Si pasojë e zjarrëeve të tmerrshme në Kaliforni kanë vdekur deri tani dhjetëra persona. Dyshohet se numri do të rritet,…
Dhjetëra mumie të maceve dhe një koleksion i rrallë i brumbujve janë gjetur së fundmi në 7 sarkofagë. Koleksioni daton…
Ministri i Brendshëm i Italiasë, Matteo Salvini ka akuzuar autoritetet malteze se po u ndihmojnë anijeve me migrantë që të…
Pentagoni po lëviz drejt ndaljes së furnizimit me karburant të avionëve arabë, të cilët kanë zhvilluar një fushatë bombardimesh për…
Presidenti Trump ka nisur udhëtimin e parë jashtë vendit pas zgjedhjeve të mesit të mandatit me një goditje ndaj presidentit…
Një vit pas vrasjes, emisioni “Udhëve” i RTK-së, ka siguruar informacione në të cilat thuhet se në bazë të hulumtimit…
Një zjarr i madh ka shpërthyer në veri të Los Angeles-it, i cili ende vazhdon të zgjerohet në përmasa.  …

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!