Nuk kanë fund ngjarje të tilla në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një ngjarje e tmerrshme raportohet të ketë ndodhur…
“Të vendoset drejtësia në vend”. Ka qenë ky mesazhi i Papa Franceskut teksa është lutur sot për falje për abuzimin…
Sa herë që Amerika ka qenë në situata lufte, gjatë jetës së tij të gjatë, John McCain ka qenë gjithmonë…
Në botën akademike janë shkruar artikuj që merren me pyetjen nëse ndarja etnike mund të ndihmojë në dhënien fund të…
Një akt ekuilibri për kancelaren: një ish-Republike sovjetike t'i ruash perspektivën evropiane dhe njëkohësisht të mos zemërosh Moskën. Këtë ajo…
Italia kërcënon se do të ndalojë pagimin e kontributeve për BE-në, nëse shtetet anëtare nuk do ta ndihmojnë për shpërndarjen…
Bizneset britanike duhet të përgatiten për pengesa më të mëdha në tregti në rast se qeveria nuk arrin një marrëveshje…
Një qiellgërvishtëse e mbuluar me pemë në Melburn do të bëhet ndërtesa më e lartë e Australisë, pasi u njoftua…
Senatori John McCain, i cili shërbeu gjashtë mandate radhazi në Senatin amerikan dhe kandidoi dy herë për president vdiq të…
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan së shpejti do të takohen për të…
Rreth 15 persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë u plagosën pasi një autobus doli nga rruga në Sofje…
Qeveria italiane ka bërë një paralajmërim të fortë se mund të ndërpresë fondet për Bashkimin Evropian, nëse shtetet e tjera…

Lajmet e fundit

Italia dorëzon buxhetin – Nuk tërhiqet nga planet e shpenzimeve, pritet reagimi i Komisionit

Globi

Italia dorëzon buxhetin – Nuk tërhiqet nga planet e shpenzimeve, pritet reagimi i Komisionit

Liderët politikë në Itali shprehën optimizëm për planet e zgjerimit të buxhetit në vitin e ardhshëm, ndërkohë që Brukselit i takon të pranojë apo refuzojë shpenzimet e ekonomisë së tretë...

Gjermania deporton bashkëpunëtorin e sulmeve të 11 shtatorit

Globi

Gjermania deporton bashkëpunëtorin e sulmeve të 11 shtatorit

Gjermania deportoi një bashkëpunëtor të komplotistëve që kryen sulmet terroriste në Shtetet e Bashkuara në 11 shtator të vitit 2001, drejt vendin të tij të origjinës, Marok. Zyrtarët gjermanë konfirmuan se...

Qyteti mbushet me arinj polarë të uritur

Globi

Qyteti mbushet me arinj polarë të uritur

Banorët e një qyteti të largët rus janë mbushur me arinj polarë të uritur dhe kanë frikës se mund t'i hanë ata në momente kur nuk janë të vëmendshëm. Në një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!