Shtetet e Bashkuara thanë të hënën se do të dërgojnë mbi 5,200 trupa për të ndihmuar në sigurimin e kufirit…
Presidenti Donald Trump fajësoi të hënën shtypin se po nxit zemërim në vend, ç’ka rezultoi në aktin e vrasjes në…
Situatë e rënduar nga moti i keq në vendin fqinj. Italia është përfshirë nga shira të rrëmbyeshëm, ciklonet dhe erërat…
Dy persona kanë përfunduar në spital pas një sulmi me armë në festën e Halloween “ Pastrimi i Parë” në…
Një tjetër paketë e dyshimtë u zbulua të hënën në mëngjes pranë godinës së CNN. “Paketa u gjet në një…
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka dorëzuar te kryetari i Komisionit për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit kërkesën…
Ishulli grek Zakinthos ka lëvizur për të paktën tre centimetra në jugperëndim pas tërmetit të fortë të 6.4 shkallë të…
Qeveria e Serbisë ka paralajmëruar për nesër mbledhje të përbashkët me serbët e Kosovës. Në të pritet të marrë pjesë…
Fushata e gazetës ‘’Independent’’ për një referendum tjetër për Brexit arriti pragun e një milion firmave vetëm tre muaj pas…
Ndotja e ajrit shkakton mbi 500 mijë vdekje të parakohshme në Evropë çdo vit, bëri të ditur Agjencia Evropiane e…
Këtë javë në Poloni mbahen konsultimet qeveritare mes Gjermanisë e Polonisë. Por e kaluara ka hedhur hije mbi këto konsultime.…
Nuk ka të dhëna dhe as dëshmi që të ndërlidhin përleshjen e armatosur në Shqipëri, gjatë së cilës ra i…

Lajmet e fundit

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Aktualitet

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Në një video, pak muaj përpara se të ndahej nga jeta, Ibrahim Basha shihet duke bërë stërvitje. Ai kishte marrë pjesë në disa misione në Afganistan me trupat ushatarake, ishte...

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Aktualitet

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Kamera e emisionit BOOM ka shkuar në qytetin e vogël të Prrenjasit, për të parë kushtet e kopshtit publik të këtij qyteti. Aty duket sikur koha ka ndaluar, pasi kushtet janë...

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Lifestyle

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Kate Middleton ka treguar së fundmi vështirësitë e të qenurit nënë. Dukesha është nënë e tre fëmijëve dhe ka ndarë me të gjithë, sfidat e të qenurit prind. “Është shumë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!