LDK vazhdon të insistojë se askush nuk mund ta përfaqësojë Kosovën në dialog pa mandatin e Kuvendit dhe kërkon që…
Një kryq i krishterë i jashtëzakonshëm prej ari u gjet gjatë gërmimeve arkeologjike në kalanë mesjetare në kodrën Trapesica, të…
Zyrtarët afganë thonë se të paktën gjashtë vetë u vranë nga një shpërthim vetëvrasës me bombë pranë një postblloku para…
Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo u kthye në Uashington të hënën pasi shënoi 100 vjetorin e fundit të Luftës së…
Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka deklaruar së fundmi se shërbimet e inteligjencës së vendit të tij kanë dëgjuar regjistrimet turke…
Një fluks i madh emigrantësh meksikanë synojnë SHBA-në për të jetuar. Së fundmi një karvan i madh njerëzish i përbërë…
Shumica e luftëtarëve të Shtetit Islam, një organizatë terroriste që po bëhet gjithnjë e më e vogël, po kthehen në…
15 emigrantë në bordin e një anijeje u mbytën në bregun perëndimor të Turqisë në detin Egje’, ndërsa kërkimet për…
Mediat greke kanë publikuar momentet e plota nga video e ekzekutimit të biznesmenit australian Janis Makris. 46-vjeçari u vra në…
Kompanitë në Britaninë e Madhe po mendojnë seriozisht për vendosjen e mikorçipeve tek punonjësit e tyre për të rritur sigurinë.…
Pothuajse çdo gjë shkoi në bazë të protokollit në ceremoninë e 100 vjetorit të armëpushimit të Luftës së Parë Botërore.…
Udhëheqësit e Francës dhe Gjermanisë, bënë thirrje për një qasje të përbashkët për të nxitur paqen në botë. Këto komente…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!