Imazhet e pabesueshme tregojnë gryka e thepisura të ishujve Faro. Nuk ka askund ishuj në arkipelag më shumë se 5…
Interneti do të fiket për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor. Kjo do të bëhet sepse atë ditë…
Europianët duhet të mos i nënshtrohen SHBA-së, ka kërkuar ministri i Jashtëm iranian, Mohamed Sarif. Nëse BE do të qëndrojë…
Vendlindja apo atdheu për një kohë të gjatë kishte diçka të kohës së shkuar, demode, të paktën për shumë gjermanë.…
Filipinet kanë nisur të bëjnë bilancin njerëzor dhe ekonomik të tajfunit “Mangkhut”, i cili kaloi përmes ishullit kryesor me pasoja…
Presidenti Donald Trump nuk ka ndërmend aspak të tërhiqet, përkundrazi do të vijojë me planet e tij për të vendosur…
Dy vetë vdiqën, një duzinë tjetër u shtrua në spital dhe qindra të tjerë kërkuan ndihmë mjekësore pas dyshimeve mbi…
Rusia është duke zhvilluar stërvitjen më të madhe ushtarake të 40 viteve të fundit në brigjet e detit të Japonisë,…
Shtetet e Bashkuara kanë thirrur një mbledhje urgjente në Këshillin për Siguri të Kombeve të Bashkuara, më 17 shtator, për…
Homelia e Meshës së Papës Bergoglio, kushtuar të lumit don Pino Puglisi, në 25-vjetorin e vrasjes së tij nga mafiozët,…

Lajmet e fundit

Princi George ka një obsesion të ri

Show-biz

Princi George ka një obsesion të ri

Princi George mund të jetë dhe i treti në listën e fronit të Anglisë, por në fund të fundit është një fëmijë vetëm 5 vjeç. Ashtu si bashkëmoshatarët e tij...

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Politikë

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Procesi gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe tre personave të tjerë të dyshuar si pjesë e një grupi kriminal ka shkaktuar kaos në Prokuorinë për Krimet e Rënda. Shkak është bërë...

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Bota Shqiptare

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka rikonfirmuar mbështetjen e pakursyer ndaj Kosovës. Nikki Haley tha se pozicioni amerikan për Kosovën nuk ka ndryshuar...