Pesë persona u vranë dhe shtatë u plagosën në një rrëmujë pas një ndeshje të Ligës së Kampionëve Afrikane në…
Nga Beqir SINA, Washington D.C WASHINGTON D.C: Renditjet presidenciale kanë tendencë të jenë subjektive dhe ndarëse, por ato gjithashtu ofrojnë…
Nga Kersten Knipp (DW) Në shtator 1978 Izraeli dhe Egjipti ranë dakord në Camp David nën ndërmjetësimin e presidentit të SHBA-së,…
Me mijëra të rinj vërshuan në rrugët e Britanisë për të festuar nisjen e vitit të ri akademik. Kjo javë…
Sekretari amerikan i mbrojtjes, Jim Mattis akuzoi Rusinë të hënën për përpjekje për të ndikuar në rezultatin e referendumit për…
Përballë madhësisë së Afrikës, kancelarja gjermane Angela Merkel propozoi një ndarje detyrash brenda BE. E një mendimi ishte ajo me…
Një luftë diplomatike fjalësh në mes të Zvicrës dhe Rusisë është përkeqësuar, pas kërkesës së Zvicrës që Moska të ndalojë…
Revista Time është duke ndryshuar pronar edhe një herë, gati tetë muaj pasi ishte shitur në grupin e medias amerikane…
Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka provokuar sërish me deklaratat e tij, duke paralajmëruar se vendi i tij  jo…
Përmbytjet e shkaktuara prej uraganit Florence, praktikisht po e shkëpusin qytetin bregdetar të Wilmingtonit nga pjesa tjetër e Karolinës së…

Lajmet e fundit

Presidenti Meta takon Doric Pack: Mike e veçantë e shqiptarëve

Politikë

Presidenti Meta takon Doric Pack: Mike e veçantë e shqiptarëve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është takuar sot me Kryetaren e Forumit te Grave të PPE, ish Doris Pack. Meta shkruan në Facebook se Pack është një mike e shqiptarëve dhe...

Princi George ka një obsesion të ri

Show-biz

Princi George ka një obsesion të ri

Princi George mund të jetë dhe i treti në listën e fronit të Anglisë, por në fund të fundit është një fëmijë vetëm 5 vjeç. Ashtu si bashkëmoshatarët e tij...

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Politikë

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Procesi gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe tre personave të tjerë të dyshuar si pjesë e një grupi kriminal ka shkaktuar kaos në Prokuorinë për Krimet e Rënda. Shkak është bërë...