Shkrime të shkurtra për t’u lexuar për mënyrën se si Bashkimi Europian ka përmirësuar jetën e qytetarëve të tij, është…
Melania Trump ka qenë përgjithësisht një figurë e paqtë dhe e tërhequr, por se fundi është vënë në qendër të…
Kjo është ajo që ka marrë nga jeta një vajzë e cila në fakt fatin duhet ta kishte ndryshe, sepse…
Banorët e qytetit kanadez Calgary kanë votuar me forcë kundër ofertës për të organizuar Lojërat Olimpike Dimërore 2026. Më shumë…
Britania e Madhe dhe negociatorët e Bashkimit Europian kanë dalur me një projekt-marrëveshje sa i përket çështjes BREXIT. Takimi i…
Ka shkuar në 50 numri i personave që kanë humbur jetën nga zjarret në Kaliforni ditët e fundit. Rreth 9…
Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbajti të martën para Parlamentit Europian në Strasburg një fjalim për të ardhmen e Europës. Ajo…
Bashkimi Evropian kërkoi të martën të rriste presionin mbi Rumaninë, që kjo e fundit të ngrijë reformat gjyqësore të diskutueshme…
Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë këshilltarëve të tij se ai dëshiron të largojë Kirstjen Nielsen nga pozita e…
Shërbimi më i fundit i Google për “streaming” të video-lojërave ka shënuar një hap të rëndësishëm në këtë industri, që…
Një predikues mbijetoi mrekullisht pas një sulmi të armatosur gjatë një shërbese në një kishë në Brazil. 30-vjeçari Weslei Souza…
Autoritetet në Kaliforni vazhdojnë kërkimet për më shumë se 200 njerëz që rezultojnë të zhdukur, ndërsa zjarre të fuqishëm kanë…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!