Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse…
Gjykata më e lartë në Afrikën Jugore ka legalizuar përdorimin e kanabisit për të rriturit në vende private. Aktivistët pro-marihuanës…
Agjencia e Inteligjencës në Afganistan ka thënë se autoritetet në këtë shtet kanë arrestuar të paktën 26 anëtarë të dyshuar…
Policia amerikane ka arrestuar një person të dyshuar që ka marrë pjesë në vrasjen e 23-vjeçarit shqiptar Grei Frashëri. Sipas…
Jonathan Russouw dhe John King janë adhurues të vërtetë të natyrës. Gjatë një udhëtimi, ata shkuan në Uganda në kërkim…
Kompania SpaceX e Elon Musk ka zbuluar udhëtarin e parë privat që planifikon të fluturojë rreth Hënës. “Unë zgjedh të…
Shtetet e Bashkuara janë duke vendosur mbi mallrat kineze tarifa të reja me vlerë 200 miliardë dollarë, më të ashprat…
Një aeroplan ushtarak rus është zhdukur nga radari teksa ishte duke fluturuar mbi Siri. Ministria ruse e mbrojtjes e ka…
Presidenti i Turqisë, Recep Yayyip Erdogan ka marrë si dhuratë nga emiri i Katarit një xhet luksoz me vlerë 500…
Për herë të parë që nga viti 1973, Arabia Saudite dhe Rusia nuk janë më vendet që prodhojnë më shumë…

Lajmet e fundit

Princi George ka një obsesion të ri

Show-biz

Princi George ka një obsesion të ri

Princi George mund të jetë dhe i treti në listën e fronit të Anglisë, por në fund të fundit është një fëmijë vetëm 5 vjeç. Ashtu si bashkëmoshatarët e tij...

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Politikë

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Procesi gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe tre personave të tjerë të dyshuar si pjesë e një grupi kriminal ka shkaktuar kaos në Prokuorinë për Krimet e Rënda. Shkak është bërë...

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Bota Shqiptare

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka rikonfirmuar mbështetjen e pakursyer ndaj Kosovës. Nikki Haley tha se pozicioni amerikan për Kosovën nuk ka ndryshuar...