Të paktën 90 persona janë vrarë, duke përfshirë një kandidat parlamentar dhe më shumë se 180 të tjerë janë plagosur…
Një Juri e Madhe federale ngriti të premten akuza ndaj 12 oficerëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit, për depërtim…
Sot është mbajtur mbledhja e Këshillit për Stabilizim dhe Asociim në Bruksel ku kanë marrë pjesë zyrtarë të BE-së, Johannes…
Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, ka deklaruar se dy çështjet më të rëndësishme që po negociojnë Athina dhe Tirana përveç zonave…
Presidenti Donald Trump ndodhet në një vizitë 3 ditore në Britaninë e Madhe. Gjatë një konference për shtyp me kryeministren…
Dy të mitur janë gjetur të mbyllur nga prindërit, në një kafaz të vogël prej druri. Ngjarja shokuese ka ndodhur …
Nga Mark Oliver "Ne duam vajzat geisha!”. Në vitin 1945, britmat çanë ajrin e natës në Japoninë e pushtuar nga…
“Nuk do të jetë më e mundur, që njerëzit nga Europa të vijnë në Britani me shpresën e gjetjes së…
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka mbërritur dje në Britani për një vizitë zyrtare për herë të parë si kreu…
Një ditë pasi Byroja Qendrore e Hetimeve (CBI) CBI ngriti një akuzë kundër tij për dyshimin e përdhunimit të një…

Lajmet e fundit

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Aktualitet

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Një tjetër skemë mashtrimi dyshohet me barnat me rimbursim. Bëhet fjalë për afro dy miliardë lekë (të reja ose 20 miliardë lekë të vjetra) , të cilat nuk dihet se...

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

Aktualitet

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

 Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme pranë ‘Farmacisë 10’ në Tiranë.   Në pamjet shihet se magazina ka qenë me pajisje elektroshtëpiake të cilat janë djegur pothuajse plotësisht. Në vendngjarje...

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Aktualitet

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Një shqiptar në Spanjë rrezikon të dënohet me 15 vite burg, pasi kishte qëlluar me armë ndaj stafit të një kazinoje. Kjo ngjarje ka ndodhur në korrik të vitit 2015 ne...