Dy oficerë policie u vrarë dhe dy të tjerë mbetën të plagosur pasi një person hapi zjarr në qytetin Liege…
Një nga zyrtarët e Koresë së Veriut është nisur drejt Nju Jorkut për të biseduar rreth samitit mes presidentit Trump…
Kryeministri i mandatuar i Italisë Carlo Cottareli është takuar me Presidentin Matarella.  Më parë kryeministri Cottarelli, ka hartuar listën me…
2,5 tonë amfetamine është sekuestruar nga policia në portin e qytetit Varna, në brigjet bullgare të Detit të Zi. ”Gjatë…
Beqir SINA - New York Serbia, nuk ka ndryshuar shumë, tha ai ,duke shtuar se megjithse kjo nuk i pëlqente…
Pas dështimit të formimit të qeverisë në Itali midis Legas ekstremiste të djathtë dhe Lëvizjes Pesë Yjet Gjermania tregohet e…
Euro duket se shmangu një plumb, kur koalicioni eurospektik në Itali dështoi gjatë fundjavës, por kjo mund të rezultojë si…
Dy oficerë policie janë vrarë pasi një person hapi zjarr në qytetin Liege të Belgjikës. Autori mori peng një grua…
Shtëpia e Bardhë tha se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, do të…
Dy oficerë qëllojnë me grushte në kokë dhe në trup një 20-vjeçare teksa po e arrestonin. Videoja është postuar në…
Një person ka qëlluar me armë zjarri për vdekje dy policë në qytetin belg të Liezit. Deri tani nuk dihen…
Ka pasur shumë raste kur janë dënuar me vdekje persona të pafajshëm. Pafajësia e tyre është vërtetuar fatkeqësisht shumë vite…

Lajmet e fundit

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Bota Shqiptare

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese. Në fillim të seancës deputetë e VMRO-së kërkuan që të votohet në mënyrë individuale. Edhe përkundër votimit me 80 vota PËR...

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Aktualitet

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Rasti i fundit i legalizimit të kanabisit ka qenë ai në Kanada dhe “suksesi” ka qenë aq i madh saqë “malli” nëpër dyqane ka përfunduar shumë më shpejt se rradha...

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktualitet

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktivisti i shoqërisë civile Besjan Pesha i ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News tha se qeveria duhet ta mbyllë plotësisht aktivitetin e basteve edhe online, në të kundërt sipas tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!