Dy të mitur janë gjetur të mbyllur nga prindërit, në një kafaz të vogël prej druri. Ngjarja shokuese ka ndodhur …
Nga Mark Oliver "Ne duam vajzat geisha!”. Në vitin 1945, britmat çanë ajrin e natës në Japoninë e pushtuar nga…
“Nuk do të jetë më e mundur, që njerëzit nga Europa të vijnë në Britani me shpresën e gjetjes së…
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka mbërritur dje në Britani për një vizitë zyrtare për herë të parë si kreu…
Një ditë pasi Byroja Qendrore e Hetimeve (CBI) CBI ngriti një akuzë kundër tij për dyshimin e përdhunimit të një…
Një aksident i rrallë ka ndodhur në Birmingham të Britanisë. Në video shihet qartë se si një mjet ka përfunduar…
Gjatë pesë viteve të ardhshme Italisë do t’i mungojë 11.803 mjekë. Edhe pse sot fqinji përtej Adriatikut ka një numër…
Të paktën 12 vetë janë plagosur pas një shpërthimi në një fabrikë kimike pranë aeroportit të Kajros, raporton agjencia shtetërore…
Donald Trump ka kërcënuar Britaninë e Madhe se, me shumë gjasë “nuk do të arrijë” një pakt tregtie me Shtetet…
Presidenti amerikan Donald Trump tha të ejten se ai mori një letër "shumë të mirë" nga udhëheqësi i Koresë së…
Presidenti amerikan Donald Trump mbërriti dje në Londër, një qytet i përfshirë nga tensionet, paqartësitë e brendshme politike dhe protestat.…
Autoritetet turke kanë ndaluar 16 persona në zonat juglindore të Turqisë të banuara nga kurdët, pas dyshimeve për lidhje me…

Lajmet e fundit

Arratisje nga Erdogan: Jeta në hije e të përndjekurve gylenistë në Tiranë

Aktualitet

Arratisje nga Erdogan: Jeta në hije e të përndjekurve gylenistë në Tiranë

Një mëngjes në fund të gushtit 2016, ende pa gdhirë, Esin dhe Hüseyin Sakınmaz mbushën makinën me ushqime të gatshme në shtëpinë e tyre në Stamboll dhe u nisën drejt...

Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurimit

Bota Shqiptare

Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurimit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se Serbia ka kërkuar mbledhje emergjente të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, për shkak të vendimit të parlamentit të Kosovës për themelimin...

SHBA rezolutë kundër princit Saudit

Globi

SHBA rezolutë kundër princit Saudit

Senati i Shteteve të Bashkuara votoi një rezolutë për të ndaluar ndihmën ushtarake ndaj Arabisë Saudite për luftën në Jemen, si dhe bëri përgjegjës Princin saudit të kurorës, Muhamed Bin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!