Rrezik për cunam, ajsbergu gjigand afrohet pranë fshatit. Një ajsberg gjigand është afruar drejt fshatit Innarsuit, në Groenlandën perëndimore. Autoritet…
Austria, gati për mbylljen e kufirit me Italinë, pas marrëveshjes në Gjermani Marrëveshja e arritur mes kancelares gjermane, Angela Merkel,…
Ukraina njoftoi sot se kishte nënshkruar një kontratë për blerjen e 55 helikopterëve civilë grupit francez “Airbus” për 555 milionë…
Presidenti i SHBA Donald Trump ka kritikuar administrimin e paraardhësit të tij Barak Obamën lidhur me hakmarrjen e dyshuar të…
Një video shokuese ka bërë xhiro në rrjetet sociale për shkak të pamjeve tmerruese. Në pamjet filmike shihet qartë se…
 Ish-kryeministri pakistanez, Nawaz Sharif, i dënuar në mungesë javën e kaluar me 10 vite burg për korrupsion, u arrestua sapo…
Këngëtarja dhe aktorja e njohur turke Zuhal Olcay është dënuar me 11 muaj e 20 ditë dënim për “fyerjen e…
Më shumë se 12 000 oficerë policie dhe 1 600 ushtarë do të mobilizohen në Paris gjatë fundjavës, ndërsa turma…
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump gjatë vizitës së tij në Londër është mirëpritur nga Mbretëresha Elizabetë në Kështjellën Uindsor. Presidenti…
Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Itali. Tërmeti ka rënë rreth orës 2:50…

Lajmet e fundit

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Aktualitet

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Një tjetër skemë mashtrimi dyshohet me barnat me rimbursim. Bëhet fjalë për afro dy miliardë lekë (të reja ose 20 miliardë lekë të vjetra) , të cilat nuk dihet se...

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

Aktualitet

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

 Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme pranë ‘Farmacisë 10’ në Tiranë.   Në pamjet shihet se magazina ka qenë me pajisje elektroshtëpiake të cilat janë djegur pothuajse plotësisht. Në vendngjarje...

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Aktualitet

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Një shqiptar në Spanjë rrezikon të dënohet me 15 vite burg, pasi kishte qëlluar me armë ndaj stafit të një kazinoje. Kjo ngjarje ka ndodhur në korrik të vitit 2015 ne...