Numri i njerëzve që mungojnë në Kaliforninë veriore të përfshirë nga zjarret shkatërruese  ka arritur në më shumë se 600…
Ushtria amerikane do të tërheqë qindra trupa të përqendruar në operacionet kundër terrorizmit në Afrikë gjatë viteve të ardhshme, për…
Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë…
Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer…
Në një pjesë kritike të titulluar "Vonesa, mohojnë dhe shmangen: Si liderët e Facebook luftuan në krizë", raportuesit Sheera Frenkel,…
Kina ka dhënë një përgjigje me shkrim ndaj kërkesave të SHBA për reforma të gjera tregtare, thanë të mërkurën tre…
Portali serb KRSTARICA jep lajmin me burim nga media Politika se “ish-kryeministri maqedonas Gruevksi është futur në Budapest përmes Shqipërisë..”…
Sekretari britanik i Brexit Dominic Raab ka dhënë dorëheqjen duke thënë se "nuk mund të mbështesë me ndërgjegje të mirë"…
Pas shumë debateve dhe thashetheme, vetë ministri i brendshëm, Oliver Spasovski ka thënë se familja e të arratisurit Nikolla Gruevski…
Kur pjesëtari i Marinës Amerikane, Leo Stokley vdiq, s’ishte askush që të mbante zi për të. Veterani 69 vjeç i…
Mbi 50 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani nga zjarret në Kaliforni. Ekipet zjarrfikëse vazhdojnë të luftojnë me flakët,…
Partitë opozitare hungareze i kanë bërë thirrje qeverisë që të arrestojë dhe të ekstradojë sa më shpejt ish-kryeministrin Nikola Gruevski,…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!