Rruga në këtë lagje është vetëm 30 cm e gjerë dhe gjendet në lagjen më të vjetër të kryeqytetit të…
Seriozisht, nuk do të dëshiroja të luaja kundër saj. Një video e publikuar në Facebook nga LADbible, tregon se si…
Një gjë e pazakontë ka ndodhur në një fshat të largët në Rusi, e që nuk po mund ta shpjegoj…
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump kërcënoi dje Turqinë me vendosjen e sanksioneve të rënda ndaj saj nëse nuk liron pastorin…
Nikki Haley, Ambasadorja amerikane në OKB, ka reaguar ashpër ndaj vendeve arabe, duke pretenduar se nuk bëjnë asgjë për të…
Një aksident i rëndë ajror ka ndodhur në Paraguaji, ku Ministri i Bujqësisë , Luis Gneiting dhe tre persona të…
Një burrë meksikan vrau gruan e tij derisa ajo po ushqente me gji foshnjën nëntëmuajshe pasi po i merret shumë…
Japonia ka ekzekutuar anëtarët e mbetur të kultit që qëndron pas sulmit vdekjeprurës me gaz sarin në metronë e Tokios,…
Zjarret vdekjeprurëse që përfshinë hapësira pranë Athinës këtë javë, mund të jenë ndezur me dashje, tha zëvendësministri grek i Mbrojtjes,…
NgaNemanja Rujevic CIA, kroatët, oligarkët… Mediat në Serbi njoftojnë rregullisht për atentate të planifikuara kundër Presidentit Vuçiç. Përse? Vuçiçi qeveris…
Ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve Nikos Toskas, ka deklaruar sot se pas situatës me zjarret në Athinë, i ka paraqitur…
Thuajse njësoj si Marylin Monroe në skenën e famshme me fustanin, edhe Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara e…

Lajmet e fundit

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Aktualitet

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë njofton të gjithë studentët e vitit të parë dhe të dytë që janë të interesuar të studiojnë një semestër në SHBA se kanë nisur aplikimet. "Jeni studentë...

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Moti

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Zhvillimi i një qendre të presionit të ulët atmosferik në brigjet e Italisë do të sjell mot të paqëndrueshëm ne vendin tonë. Vranësirat do të jenë prezente në të gjithë territorin...

Horoskopi ditor, e diel 18 nëntor 2018

Horoskopi

Horoskopi ditor, e diel 18 nëntor 2018

Dashi Ky është momenti më i mirë për të riparë disa negociata dhe marrëveshje, të cilat mund t’iu sjellin rezultate të mëdha. Ka disa çështje nga të cilat do ju duhet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!