Parashikuesit e motit paralajmërojnë për rrezikun e përmbytjeve të rrezikshme për jetën në pjesë të Karolinës Veriore dhe Jugore, dhe…
Raporti mes Kosovës dhe Serbisë ka qenë ndër të tjera temë e diskutimit mes Ministres së Jashtme e Kroacisë Marija…
Zonat në Filipinet veriore janë zgjuar të shkatërruar nga erërat e forta dhe shirat e mëdha nga tajfuni Mangkhut. Pothuajse…
Një vëzhgues bën politikë: Shefi i shërbimit sekret të vendit ka zënë prej ditësh axhendën e politikës së brendshme. Procesi…
Një person i veshur si muzikant mariaçi ka vrarë të paktën tre persona në Meksikë dhe plagosi 7 të tjerë.…
Mbi 1,7 milionë banorë në SHBA u urdhëruan të braktisin shtëpitë në 2 Karolinat dhe në Virxhinia për shkak të…
Ngjarje të rëndësishme historike që ndodhën më 15 shtator ndër vite. 1789 – Kongresi amerikan krijon Departamentin e Shtetit nga…
Të paktën 4 persona kanë humbur jetë si pasojë e Uraganit Florence, që goditi Bregun Lindor të SHBA. Mes viktima…
Dy javë më parë kreu i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker njoftonte se BE planifikonte të hiqte dorë nga ndryshimi i…
Prodhuesi gjerman i makinave Volkswagen (VW) njoftoi se do të ndërpresë prodhimin e makinës tip "Beetle", e cila nisi të…
Mjekët holandezë paralajmëruan për fuqizimin e baktereve të meningokut, të cilat mund të shkaktojnë helmim të rëndë të gjakut dhe…

Lajmet e fundit

Vdes aktorja e famshme në moshën 74-vjeçare

Show-biz

Vdes aktorja e famshme në moshën 74-vjeçare

Aktorja Sondra Locke, e cila ka është e njohur për pjesëmarrjen e saj në gjashtë filma me Clint Eastwood, ka vdekur në moshën 74 vjeçare. Ajo fitoi një nominim për Oskar...

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sport

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sipas të përditshmes angleze The Guardian drejtuesit e Realit të Madridit janë duke menduar për shkarkimin e teknikut të përkohshëm Santiago Solari pas humbjes historike 3-0 në shtëpi ndaj CSKA-së...

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Sport

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Denis Suarez do të largohet nga Barcelona në janar dhe dyshja e Premier Ligës, Arsenal dhe Chelsea janë në pozitën më të mirë për të nënshkruar me të Vendimi për lojtarin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!