ISIS kërcënon edhe futbollistët

E Enjte, 17 May 2018 15:17

Duhen më pas se 1 muaj nga fillimi i Botërorit në Rusi por përgjatë gjithë kësaj kohe nuk kanë rreshtuar kërcënimet e ISIS. Organizata terroriste ISIS prej kohësh kërcënon botën politike se do të marrë hak për të gjthë myslimanët që janë vrarë, vrasje që sipas tyre vijnë nga bota politike perëndimore. Por siç duket, për ISIS nuk është vetëm politika objektiv.  Sot ISIS ka bërë një tjetër kërcenim ku në foton e publikuar prej tyre shihen Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, dy personazhe që janë prej kohësh në objektiv.

Foto ishte e shoqëruar me disa fjalë: “Gjaku juaj do ta lajë tokën”.

Grupi terrorist ka poaralajmëruar para  disa kohësh se objektivi i rradhë është Rusia, frika është duke u rritur pasi nuk përjashtohet mundësia që kërcënimet të kthehen në vepra.

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 18:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Punime tek Kthesa e Rinas-Fushë Krujë, si devijohet trafiku

Aktualitet

Punime tek Kthesa e Rinas-Fushë Krujë, si devijohet trafiku

Përmes një njoftimi Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor bëjnë me dije se nesër nisin punimet lidhur me rehabilitimin e segmentit Vorë-K/Rinasit-Fushe Krujë dhe për pasojë do ketë...

Reuters: Tsipras ka siguruar numrat për votimin e marrëveshjes së Prespës

Globi

Reuters: Tsipras ka siguruar numrat për votimin e marrëveshjes së Prespës

Ndërsa në parlamentin e Maqedonisë kishte filluar seanca për ndryshimet kushtetuese, Athina zyrtare i ka dërguar Shkupit një tjetër mesazh për rëndësinë e pranimit të marrëveshjes së Prespës. “Në Shkup duhet...

Fotoja si 15 vjeçare zbulon të vërtetën e operacioneve të Ronela Hajatit

Show-biz

Fotoja si 15 vjeçare zbulon të vërtetën e operacioneve të Ronela Hajatit

Është po e njëjta fytyrë sikurse tani, përvec moshës që ka ndryshuar, shkruan Kosovarja. Këngëtarja simpatike Ronela Hajati, është ndër më të pëlqyerat e momentit, e aq më tepër për karakterin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!