ISIS kërcënon edhe futbollistët

E Enjte, 17 May 2018 15:17

Duhen më pas se 1 muaj nga fillimi i Botërorit në Rusi por përgjatë gjithë kësaj kohe nuk kanë rreshtuar kërcënimet e ISIS. Organizata terroriste ISIS prej kohësh kërcënon botën politike se do të marrë hak për të gjthë myslimanët që janë vrarë, vrasje që sipas tyre vijnë nga bota politike perëndimore. Por siç duket, për ISIS nuk është vetëm politika objektiv.  Sot ISIS ka bërë një tjetër kërcenim ku në foton e publikuar prej tyre shihen Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, dy personazhe që janë prej kohësh në objektiv.

Foto ishte e shoqëruar me disa fjalë: “Gjaku juaj do ta lajë tokën”.

Grupi terrorist ka poaralajmëruar para  disa kohësh se objektivi i rradhë është Rusia, frika është duke u rritur pasi nuk përjashtohet mundësia që kërcënimet të kthehen në vepra.

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 18:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.