Meka pushtohet nga karkalecat (Video)

Premte, 11 Janar 2019 22:55

Meka, vendi i shenjtë i myslimanëve është “pushtuar” nga mijëra karkaleca, ndërkohë 138 persona janë vënë në aksion për pastrimit e tyre. Në një video, e cila ka bërë gjerësisht xhiron e rrjetit duken insektet e grumbulluara përreth Xhamisë së Madhe në Mekë.

Një vështrim më i afërt tregon karkalecat duke kapërcyer në të gjitha drejtimet, mbi kokat e pastruesve me uniforma të gjelbra që po mundohen t’i pastrojnë. Faqja Arabe e CNN, shkruan se autoritetet kanë deklaruar se insektet ishin identifikuar si ‘karkaleca të zinj’ dhe insekte migratore.

Modifikuar më Premte, 11 Janar 2019 22:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!