FOTO/ Nuk lejohet të hyjë në muzeun e Luvrit nga veshja ekstravagante

E Enjte, 08 November 2018 20:43

Një blogere australiane thotë se nuk u lejua që të hynte në Muzeun e Luvrit në Paris pasi kishte një veshje shumë ekstravagante, sipas rojes.

Newsha Syeh e ndau eksperiencën e saj me 230 000 ndjekësit që ka në Instagram, së bashku me disa foto të veshjes.

 “Isha në Luvër dhe një roje më ndaloi të hyja për shkak të veshjes. Muzeu i Luvrit nuk ka një kod veshjeje në faqen e tij të internetit”, shkroi Newsha në Insta Story.

Luvri është muzeu më i madh i artit në botë dhe një monument historik në Paris. Ai mban brenda kryevepra të famshme, përfshirë Mona Lizën.

blog2

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!