“Ia dolëm”, dalin pamjet e para nga spitali të ‘Djemve të Shpellës’ në Tajlandë

E mërkurë, 11 July 2018 18:52

Kanë dalë fotografitë e para nga spitali ku djemtë e bllokuar në Tajlandë, pas shpëtimit të tyre dramatik nga një shpellë e përmbytur.

Në imazhe duken disa djem me maska në fytyrë dhe me veshje spitalitore duke dhënë shenjë shprese.

Fotografitë u botuan pasi u finalizuan me sukses përpjekjet jashtëzakonisht komplekse për t’i nxjerrë ata gjallë.

“The Thai Navy Seals” publikoi gjithashtu video të re që tregonte se si funksionoi shpëtimi. Fëmijët qëndruan të bllokuar për 18 ditë brenda shpellës pasi reshjet e shiut shtuan ndjeshëm prurjet brenda saj, duke bllokuar daljen e tyre.

4E1F14A600000578 5942113 image a 13 1531315793288

4E1F14D400000578 5942113 image m 17 1531316049295

4E1F149000000578 5942113 image a 12 1531315697101

Modifikuar më E mërkurë, 11 July 2018 18:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Humbi jetën duke shpëtuar të fejuarën, ish-kryeministri mesazh për familjen e Ervid Palaj   

Aktualitet

Humbi jetën duke shpëtuar të fejuarën, ish-kryeministri mesazh për familjen e Ervid Palaj  

I riu Ervid Palaj humbi jetën mesditën e sotme në Vilun, pasi shpëtoi të fejuarën e tij dhe motrën nga mbytja. Mesazhe të shumta ngushëllimi kanë ardhur nga të gjitha anët.  Gjesti...

Turqi, 2 mijë notarë në garë në Bosfor

Globi

Turqi, 2 mijë notarë në garë në Bosfor

Në Turqi, më tepër se dy mijë njerëz zhvilluan sot gara noti nga Azia për në Europë, si pjesë e garës së përvitshme Ndërkontinentale të Bosforit. Notarët përshkruan ngushticën që lidh...

Shehu: Bushati bëri rolin e strucit

Politikë

Shehu: Bushati bëri rolin e strucit

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka reaguar lidhur me deklaratat që bëri sot Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, Shehu thotë se...