Ekzekutohet në mes të njerëzve politikani (VIDEO)

E mërkurë, 13 June 2018 13:16

Një politikan meksikan, aktiv në goditjen e krimit të organizuar, u qëllua për vdekje gjatë kohës që po bënte një selfie me një nga mbështetësit e tij.

Fernando Purón, ish-kryebashkiaku i Piedras Negras, u vra të premten, pasi kishte marrë pjesë në një debat në Kongres.

Vrasja tronditëse e Purón u kap nga kamerat e sigurisë. Pamjet tregojnë një burrë me mjekër e kapele, që i vjen nga mbrapa 43-vjeçarit dhe e qëllon atë pas koke.

Purón vdiq rrugës për në spital.

Kandidati politik u bë i njohur për punën e tij duke luftuar kundër aleancës Los Zetas.

Gjatë debatit të tij në Piedras Negras, Purón, i cili ishte babai i një fëmije, foli për luftën kundër kësaj bande gjatë kohës që kishte funksionin e kryebashkiakut nga 2014 në 2017.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

48 gazetarë të vrarë brenda 2018

Aktualitet

48 gazetarë të vrarë brenda 2018

Dyzet e tetë gazetarë janë vrarë deri tani këtë vit, sipas përllogaritjeve të Zërit të Amerikës. Ata i shtohen rreth një mijë gazetarëve të vrarë në dekadën e kaluar. Disa kanë...

Kroacia feston 5 vjetorin e anëtarësimit në BE, çfarë mësimi mund të marrë Kosova

Globi

Kroacia feston 5 vjetorin e anëtarësimit në BE, çfarë mësimi mund të marrë Kosova

Në vitin e pestë të integrimit të Kroacisë në Bashkimin Evropian, ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq tha se është koha për ndryshim dhe sipas saj gjëja më e...

Më 22 tetor hapen zyrat e shërbimit – Edhe Turqia do të lehtësojë procesin e shtetësisë për investitorëve të huaj

Globi

Më 22 tetor hapen zyrat e shërbimit – Edhe Turqia do të lehtësojë procesin e shtetësisë për investitorëve të huaj

Turqia do të hapë zyra shërbimi për të lehtësuar procedurat e shtetësisë ose lejes së qëndrimit afatgjatë për investitorët e huaj, njoftoi Ministria e Brendshme e Turqisë. Muajin e kaluar, vendi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!