Nga Kastriot Dervishi Duke parë miratimin e ligjeve që janë në kundërshtim me ligje të mëparshme apo me vendimet e…
Nga Kastriot Dervishi Bashkëpunëtori i organeve të Sigurimit të Shtetit konsideroj “vullnetar” i përkushtuar në një “detyrë patriotike”. Rrjeti sekret…
Duke rikthyer gjithë trupën e oficerëve të Sigurimit të Shtetit, Shërbimi Informativ Kombëtar i drejtuar nga Fatos Klosi nuk ishte…
Ditë më parë fizikisht u nda nga ne, njeriu i mirë, qytetari i respektueshëm, anëtari i Partisë Demokratike dhe antikomunisti…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1982 regjimi komunist shpalli një amnisti të përgjithshme për të dënuarit politikë dhe ata ordinerë.…
Në prag të 20-vjetorit të ndarjes nga jeta të liderit të lëvizjes së dhjetorit 1990, Azem Hajdari, katër herë i…
Nga Xhafer Sadiku (Roli i Vjenës, Romës dhe Berlinit) Situata e krijuar në kufirin e shqiptaro-serb, të caktuar nga Konferenca…
Nga Fritz Radovani I MBËRTHYEM ME THIKË PËR TAVOLINËN E HETUESIT KRIMINEL NESTI KOPALI, NË VITIN 1946.ARRESTOHET NË SHKODER ME 15…
Nga Kastriot Dervishi Hasan Mustafa Dida (1915-1998) ngë Pobregu i Kukësit është personi i dytë në listën e rekordmenëve të…
Nga Kastriot Dervishi Më shumë se një vit më pas nga kryengritja e Postribës, të pandehurit u gjykuan nga Këshilli…

Lajmet e fundit

Princi George ka një obsesion të ri

Show-biz

Princi George ka një obsesion të ri

Princi George mund të jetë dhe i treti në listën e fronit të Anglisë, por në fund të fundit është një fëmijë vetëm 5 vjeç. Ashtu si bashkëmoshatarët e tij...

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Politikë

Zëri i Amerikës: Çështja 'Shullazi' trazon Krimet e Rënda

Procesi gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe tre personave të tjerë të dyshuar si pjesë e një grupi kriminal ka shkaktuar kaos në Prokuorinë për Krimet e Rënda. Shkak është bërë...

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Bota Shqiptare

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka rikonfirmuar mbështetjen e pakursyer ndaj Kosovës. Nikki Haley tha se pozicioni amerikan për Kosovën nuk ka ndryshuar...