Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri…
Gjatë një takimi të zhvilluar në Kaliforni, "Android Dev", zbuloi se si ngjyrat e përdorura në disa aplikacione mund të…
Një dukuri e çuditshme është duke ju ndodhur shumë përdorues të iPhoneve - atyre po iu bllokohet “Apple ID”. Kjo…
Së fundmi, është duke u raportuar se gjiganti i teknologjisë, Samsungu, së shpejti mund të sjellë një seri të re…
I ndërtuar për të festuar 40-vjetorin e Ferrarit, F40 do të qëndrojë gjithmonë në historinë e super veturave për shumë…
Gjiganti jug-korean i teknologjisë, Samsung, javën e kaluar ka prezantuar telefonin e shumëpritur të palosshëm me ekran Infinity Flex në…
Industria e makinave po drejton përsëri ekonominë më të madhe të Europës. Prodhimi i makinave në Gjermani pritet të marrë…
Kina prezantoi një kopje të stacionit të parë hapësinor, simbol i ambicieve të mëdha të vendit në Hapësirë dhe që…
Citroen C4 Cactus sapo është përditësuar, por një model krejtësisht i ri do të vijë më 2020 me një version…
Agjencia shtetërore e lajmeve në Kinë ka prezantuar një spiker virtual të lajmeve, që vjen i veshur me kostum e…
Prodhuesi kinez i kompjuterëve mposhti pritshmëritë duke raportuar një rritje prej 21 për qind në fitimin neto tremujor, falë më…
Kompania automobilistike japoneze planifikoi të marrë mbrapsht rreth 640,000 automjete në rang global për të rregulluar problemet që ato kanë…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!