Qeveria e Gjermanisë u bëri thirrje qeverive të Kosovës dhe të Serbisë që të shmangin përshkallëzimin e tensioneve midis tyre…
Një aksidentin automobilistik ka rezultuar fatal për shqiptarin 20-vjeçar në Greqi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00 në mesnatë në…
Sonte Katedralja ‘Nënë Tereza’ në Prishtinë ka marrë një pamje shumë të veçantë për nder të festës së 28 Nëntorit.…
Ditën e sotme anëtarët e Parlamentit Europian në Bruksel do të diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi. Mësohet se deputetët europianë do…
Gazeta prestigjioze amerikane, The Washington Post, ka publikuar sot një shkrim autorial të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Kosova, ka…
Ditën e sotme në kuadër të 106 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë aktivistë të “Aleancës Kuq e Zi”, kanë ndërmarrë…
Në Veri të Kosovës, paralelizmi sot më 28 nëntor po prekte një nivel tjetër. Aty ku përfundonte vargu i flamujve…
Komandant i Forcave të NATO-s më seli në Napoli, admirali amerikan, James Foggo, u shpreh i shqetësuar të mërkurën me…
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është duke vazhduar vizitën zyrtare në Uashington gjatë së cilës u takua me dy zyrtarë…
Veriu i Kosovës sot ka pasur dy fytyra, aty ku përfundoni flamujtë Shqiptar fillonin ata serbë. Fshati Boletin i Zveçanit…
Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli ka uruar 28 Nëntorin nga qyteti i…
Përmes një ceremonie solemne është bërë ndërrimi i Komandës së KFOR-it, nga komandanti i deritanishëm, Salvatore Cuoci, te Lorenzo D’Addario.…

Lajmet e fundit

Kulturë

Morena Taraku dhe Sabri Fejzullahu finalizojnë duetin “Dashuri”

Ka kohë që është paralajmëruar një duet mes Sabri Fejzullahut dhe Morena Tarakut. Morena Taraku përmes një statusi që sapo ka publikuar në InstaStory, ka bërë të ditur që ky projekt...

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Sport

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, për paraqitjen që bëri në derbin e djeshëm kundër Manchester...

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Kulturë

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Mbyllet konkursi mbarëkombëtar i Krijimtarisë Muzikore për vitin 2018. Në garë morën pjesë vetëm tre artistë, të cilët garuan për zhanrin e operës edhe baletit. Kompozitorët Fatos Qerimaj dhe Vasil Tole...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!