Si është e mundur që Kosova të udhëhiqet nga një mazhorancë që nuk mundet as një seancë ta zhvillojë?. Si…
Senatori amerikan Ron Johnson do ta vizitojë Beogradin më 10 shtator, ku ambasada amerikane ka konfirmuar vizitën, ani pse arsyeja…
Nga Fatos Musliu Ndërkombëtarët intensifikojnë përpjekjet në mbështetje të Maqedonisë për referendumin e 30 Shtatorit për Marrëveshjen me Greqinë. Pas…
Një 58 vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë pas shpërthimit të një zjarri në banesën ku jetonte në Rummo…
Megjithëse njeriu i parë që hodhi idenë e rishikimit të kufinjve presidenti Hashim Thaçin nuk u tregua i sinqertë përpara…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kritikuar sot ambasadorët e vendit të tij se nuk bëjnë aq sa duhet me…
Ka dështuar edhe sot seanca e thirrur nga opozita për të nxjerr një rezolutë ku ia pamundëson presidentit të Kosovës…
Kryeministrja serbe, Ana Bërnabic në prag të vazhdimit të dialogut në Bruksel tha se asgjë nuk është “në tryezë” për momentin,…
Kryetari i Partisë radikale të Serbisë Vojislav Sheshel ka prezantuar sot, siç i ka quajtur dokumente të besueshme për veprimet…
Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq sot në Banjallukë ka thënë se “nëse të gjithë thonë se Serbia duhet ta…
Pasi dështimit një ditë më parë të seancës së jashtëzakonshme të thirrur nga qeveria për përbërjen e ekipit negociator, në…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se nuk ka kuorum për të votuar për ekipin negociator të propozuar…

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!