Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka vendosur ta heqë shkallën më të lartë të gatishmërisë luftarake të Ushtrisë në kufi…
Një proces vendimmarrjeje që ka unifikuar politikën e polarizuar të Kosovës ndodhet në Kuvend, shkruan sot Koha Ditore. Subjektet në…
Zbulohet pse sot Serbia ka hequr shkallën më të lartë luftarake të ushtrisë së saj në kufi me Kosovën. Arsyeja…
Partia me e madhe opozitare në Maqedoni, VMRO-DPMNE ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zaev pas referendumit për ndryshimin e emrit…
Deputeti i Listës Serbe, Zoran Mojsilovic është shprehur kundër çështjes së votimit në Komision Parlamentar të projektligjeve që i ndryshon…
Fotografia ku shihet kryetari i komunës së Shtërpcës bashkë me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në faqen zyrtare të Komunës…
Një 35 vjeçar shqiptar dhe një italiane 29 vjeçare përfunduan në prangat e karabinierëve në Leggiuno. Policia ndërhyri fillimisht në…
Delegacioni i Aleancës Kosovare të Bizneseve, i kryesuar nga kryetari Agim Shahini, po vazhdon takimet në kuadër të Forumit 2018…
Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenco Graso, ka deklaruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka të drejtë ta vizitojë çdo vend…
Në një intervistë për mediat serbe ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç u shpreh se nëse zbatohet ideja e…
Ka nisur puna për asfaltimin e urës së Kaçanikut, e cilësuar si ura më e gjatë në rajonin ballkanik. Ura…
Ditari i lajmeve në gjuhën shqipe filloi transmetimin në Radio Televizionin e Serbisë 2 më 1 tetor, disa vite pas…

Lajmet e fundit

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Aktualitet

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, i cili vrau tre persona dhe plagosi një tjetër, do ta mbështesë të shoqin, pavarësisht krimit të rëndë.  E kontaktuar dje nga “Panorama”, Vjollca Koxha mohoi që i shoqi...

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Bota Shqiptare

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit “Lindja e Vështirë e Shtetësisë së Kosovës” të shkruar nga...

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

Lifestyle

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë. Qëllimi i kësaj dite është ngritja e vetëdijes së institucioneve dhe qytetarëve mbi rëndësinë që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!