Grupi akuzohet edhe për transportimin e qindra kilogramëve heroine nga Amerika Latine në Zvicër, si dhe qindra kilogram marihuane nga…
NATO mbështet fuqishëm dialogun dhe të gjitha përpjekjet mes Prishtinës e Beogradit, duke shpresuar në një reduktim të tensioneve, tha…
Udhëheqësit e partive politike të koalicionit qeverisës në Kosovë, kanë hartuar një projekt-rezolutë për siç thuhet, përmbylljen e bisedimeve në…
Serbia ka nevojë për kompromisin. Duhet fituar dhe humbur diҫka, kur është fjala për Kosovën, thotë për DW Aleksandra Joksimović,…
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është kundër ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për televizionin Russia Today,…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë takimit me kryesuesin e Komitetit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian, David McAllister,…
Instituti Ndërkombëtar për Studimet e Lindjes së Mesme dhe Ballkanit (IFIMES) në Lubjana, Slloveni, rregullisht analizon ngjarjet në Lindjen e…
Tiranë, 5 tetor - Në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, po mbahet Ministeriali Bashkimi Evropian-Ballkani Perëndimor për Çështjet e Brendshme, ku…
Kryetari i Serbisë Alksandar Vuçiq ka shfaqur brengën e tij se “shqiptarët po flasin gjithnjë për krijimin e Shqipërisë së…
Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të tregoj seriozitet sa i përket çështjes së…
Gjykata e Apelit në Shkup si të pabazë e refuzoi ankesën e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski për lëndën “Tanku” dhe në…
Senatori amerikan Ron Johnson, ka deklaruar se presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, është i interesuar që ta zgjidhë çështjen e…

Lajmet e fundit

Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Globi

Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Ndezja e llambës spiune që tregon se karburanti po mbaron është padyshim pjesë e eksperiencës së shoferit. Makina të tregon se ka ardhur koha për ta furnizuar dhe të detyron...

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Globi

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Një konflikt e ka kthyer ditëlindjen e 1-vjecarit në Teksas në një tragjedi të vërtetë. Në festë e sipër ka plasur sherri, e më pas u nxorën armët, duke lënë...

61-vjeçari shqiptar kapet me 35.5 kg kanabis në Greqi

Aktualitet

61-vjeçari shqiptar kapet me 35.5 kg kanabis në Greqi

Policia greke ka vënë në pranga një 61-vjeçar shqiptar për trafik droge. Ndalimi i tij u bë në aksin rrugor Igumenicë-Athinë. Në mjetin me të cilin udhëtonte iu gjet e fshehur një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!