Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar sot ftesat krerëve të partive opozitare për tu takuar së…
Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë, Gordana Jankulloska do të vuajë dënimin prej 6 vitesh për rastin “Tanku”. Dënimi…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ideja e korrigjimit të kufijve tashmë "ka vdekur" dhe u ka shprehur…
Ndërsa shtohen zërat që thonë se vizat nuk liberalizohen para vitit 2020, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një…
Gazeta e përditshme “Danas”, nga Vojvodina, bën të ditur se dy të rinj shqiptarë janë rrahur në Novi Sad, gjatë…
Raportuesi për Serbinë në Parlamentin Evropian David Mccallister ka kërkuar nga kancelarja gjermane që ta pranojë propozimin e Serbisë për…
Krerët  e shtetit u mblodhën të shtunën për të diskutuar mundësinë e harmonizimit të një Rezolute për Dialogun, në të…
Ndryshimi i kufijve, si një ide që nuk ishte e re, por e cila u aktualizua nga tavolina e bisedimeve…
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Çeki. Gjatë kësaj vizite, kreu…
Derisa presidenti i Kosovës përmendë mundësinë e mbajtjes së një referendumi ku qytetarëve do t’iu bëhej pyetja se a janë…
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri e ka vizituar sot liqenin e Ujmanit. Në një fotografi të…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe njëherë ka përsëritur qëndrimin e tij se “kufijtë janë të panegociueshëm” në bisedimet me…

Lajmet e fundit

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Globi

Po festonin ditëlindja e 1-vjeçarit, 4 persona të familjes vriten me armë zjarri

Një konflikt e ka kthyer ditëlindjen e 1-vjecarit në Teksas në një tragjedi të vërtetë. Në festë e sipër ka plasur sherri, e më pas u nxorën armët, duke lënë...

61-vjeçari shqiptar kapet me 35.5 kg kanabis në Greqi

Aktualitet

61-vjeçari shqiptar kapet me 35.5 kg kanabis në Greqi

Policia greke ka vënë në pranga një 61-vjeçar shqiptar për trafik droge. Ndalimi i tij u bë në aksin rrugor Igumenicë-Athinë. Në mjetin me të cilin udhëtonte iu gjet e fshehur një...

Trump thotë se Putini mund të jetë përfshirë në vrasje

Globi

Trump thotë se Putini mund të jetë përfshirë në vrasje

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë në një intervistë televizive se beson që homologu i tij rus, Vladimir Putin, “ndoshta” është përfshirë në vrasje dhe ka pohuar sërish se Moska...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!