Çështja e korrigjimit të mundshëm të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është shoqëruar me reagime të shpeshta mes Presidentit të…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur presidentit të vendit, Hashim Thaçi, pas kërcënimit të tij se shefi i…
Komiteti i Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, jep dritën jeshile në raportin e progresit të Kosovës për vitin 2018.…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj iu është përgjigjur akuzave dhe kërcënimeve të presidentit Hashim Thaçi. Sipas Haradinajt, e vetmja mënyrë…
Policia serbe ka identifikuar sulmuesit e dy të rinjve shqiptarë në Novi Sad dhe arrestoi katër të dyshuar për rastin.…
Përfaqësues institucionesh në Kosovë u kërkuan autoriteteve serbe që të vënë sa më parë para drejtësisë autorët e një sulmi…
Qeveria ne Maqedoni në mbledhjen e jashtëzakonshme mori vendim për inicimin e ndryshimeve Kushtetuese në përputhje me Marrëveshjen e Prespës.…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër për sulmin ndaj dy shqiptarëve në Novi Sad. Veseli ka…
Numri i lartë i të interesuarve për bileta për ndeshjen Kosovë-Maltë, ka bërë që policia të përdorë gaz lotsjellës për…
Deputetët e Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes BESA, me kryetar Bilall Kasamin, do të votojnë “për” hapjen e Kushtetutës, vendim…
Një grup trafiku lëndësh narkoitke raportohet se është goditur nga policia franceze e Annecy dhe 5 shqiptarë janë vënë në…
Prokurimi i Mercedesit luksoz për ish shefin e saj Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloskës i kushtoi gjashtë vite burg. Gjykatësja Dobrila…

Lajmet e fundit

Akuzat për përdhunim, CR7 formon “super ekipin” që do ta mbrojë në gjyq

Sport

Akuzat për përdhunim, CR7 formon “super ekipin” që do ta mbrojë në gjyq

Nuk është e vështirë të nisësh një gjyq, por ta fitosh atë… Cristiano Ronaldo e di mjaft mirë se për të mposhtur jurinë e Nevadës do të duhet një tezë...

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Aktualitet

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, i cili vrau tre persona dhe plagosi një tjetër, do ta mbështesë të shoqin, pavarësisht krimit të rëndë.  E kontaktuar dje nga “Panorama”, Vjollca Koxha mohoi që i shoqi...

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Bota Shqiptare

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit “Lindja e Vështirë e Shtetësisë së Kosovës” të shkruar nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!