Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj i ka cilësuar tejkalim të kompetencave deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për çështjen e kufirii.…
Shqipëria luan ndeshjen miqësore me Jordaninë në “Elbasan Arena”. Vëmendjen më të madhe në stadium e ka tërhequr bukuroshja Ilda…
Ushtarët maqedonas kanë qëlluar disa herë në ajër në kufirin me Greqinë për të penguar një grup emigrantësh ilegalësh. Sipas…
"Nuk duhet të ketë krizë në Bosnjë-Hercegovinë", thotë në intervistën ekskluzive për Deutsche Welklen, anëtarit kroat në Presidencën e këtij…
Pak ditë para zgjedhjeve të rëndësishme në Bavari, partia e ekstremit të djathtë gjerman, “Alternativa për Gjermaninë”, i thotë jo…
Marrëveshja ligjërisht e obligueshme Kosovë-Serbi mund të bëhet shumë shpejt. Kështu u tha në tryezën e organizuar nga Fondacioni i…
Në paradën e mbajtur sot në Prishtinë, është parë edhe një i moshuar. Ai është bashkuar me turmën e njerëzve…
Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, njëherësh edhe nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj në një intervistë ka folur për procesin e…
Ditën e djeshme disa persona humbën jetën në një autostradë në Serbi, ndërsa mes tyre ishin edhe dy shqiptarë të…
Departamenti Amerikan i Mbrojtjes zgjodhi ekspertë, të cilët do të japin informacion të detajuar hartografik në shumicën e vendeve evropiane…
Sikur edhe në më shumë se dhjetë vjet rresht, edhe kësaj radhe Parlamenti Evropian ka shprehur keqardhje për faktin se…
Çështja e korrigjimit të mundshëm të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është shoqëruar me reagime të shpeshta mes Presidentit të…

Lajmet e fundit

Si do të jetë kjo javë? Parashikimi nga astrologu Jorgo Pulla

Lifestyle

Si do të jetë kjo javë? Parashikimi nga astrologu Jorgo Pulla

DASHITë përgjithshmet: Kjo javë do të jetë plot me veprime dhe intensitet dhe mbi të gjitha me humor të mirë! Takimet shoqërore, pjesëmarrja në ngjarje publike, arratisje me miqtë dhe shokët...

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Politikë

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Debati për përfaqësimin me ministrin Taulant Balla si kryetar i delegacionit shqiptar të Stabilizim-Asociimit në PE pas dhjetëra akuzave që po shtohen ndaj tij për pengim të drejtësisë dhe bashkëpunim...

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Globi

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian kanë miratuar sanksione të reja, të cilat shënjestrojnë personat që përdorin armë kimike në gjithë botën. Vendimi i 15 tetorit, do t’i lejojë Bashkimit Evropian...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!