Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha të enjten se votimi i nesërm i transformimit të Forcës së Sigurisë së…
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, e ka quajtur ‘historik’ votimin e nesërm të tri…
Forca e Sigurisë së Kosovës pritet që nesër të marrë votat e Kuvendit për zgjerimin e mandatit të saj. Me…
Lëvizjet e KFOR-it në veri ndodhin një ditë para votimit në Kuvend për transformimin e Forcave të Sigurisë së Kosovës…
Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) inkurajon Kuvendin e Kosovës që të procedojë me miratimin e pakos së Ligjeve…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se përkrahja amerikane në rrugëtimin tonë si shtet nuk do të…
Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovës, Ruairí O’Connell, ka thënë se edhe Mbretëria e Bashkuar beson së është e…
Në një intervistë me Ballkani.info kryetari i Shoqatës së Miqësisë Franko-Shqiptare, Tahir Shabani, ka folur rreth aktiviteteve të diplomacisë, promovimin…
Duket se Presidentin kosovar Hashim Thaçi shumica nuk e marrin seriozisht kur flet për korrupsionin.  Në një postim të tijin…
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Philip Kosnett, tha të hënën se qeveria e Kosovës duhet të dëshmojë se…
Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha të hënën se çfarëdo marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve…
Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës do të mbahet të premten, më 14. 12. 2018, në orën 10:00, në sallën…

Lajmet e fundit

Bleona provokon vetëm me një trëndafil dhe nudo

Show-biz

Bleona provokon vetëm me një trëndafil dhe nudo

Bleona arrin të tërheqë vëmendje në çdo dalje të saj ashtu si edhe me postimet në rrjetet sociale. Teksa shfaqet thuajse e zhveshur në pjesën e poshtme të trupit, duke...

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!