Yiannis Skafturos, njeriu i cili sipas policisë, ishte “dora e djathtë” e Vassilis Stefanakos, një prej emrave më të lakuar…
Nga Sadri Isufi Përshëndetje të gjithëve. Një përshëndetje e veçantë për Kryetarin e Bashkisë z.Besnik Dushaj që organizoi këtë aktivitet…
Nexhat Kryeziu dhe Liridon Latifi, kanë planifikuar dhe zbatuar një skemë të prishjes së një konkursi për dhënien me qira…
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, në emër të Qeverisë ka tërhequr nga Kuvendi Platformën për dialogun për…
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev paralajmëroi presidentin Gjorge Ivanov se do të mbajë përgjegjësi për shkeljen e Kushtetutës me zvarritjen që…
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për rezolutën pas debatit parlamentar në lidhje me zbatimin e marrëveshjes ndërmjet Kosovës…
Një nga vendet më të vogla të Evropës, Kosova ka prodhuar shumë xhihadistë, të cilët tani po përpiqen të rehabilitohen…
Shtete anëtare të Bashkimit Evropian kërkojnë që të përfshihen në fazën përfundimtare të dialogut mes Kosovës e Serbisë i cili…
Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ish-kryeministri italian i kohës së luftës së Kosovës, Massimo D’Alema…
Në Gjykatën Themelore në Pejë ka nisur seanca gjyqësore në të cilën kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka paditur…
Bekim Shehu (DW) Qeveria e Kosovës kërkon mbështetje nga Kuvendi për një platformë finale në bisedimet me Serbinë. Partitë opozitare…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u ka dorëzuar të hënën zyrtarëve të Bashkimit Evropian letërkëmbimin me përfaqësuesen e lartë për…

Lajmet e fundit

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Globi

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Pas atentatit terrorist në Strasburg, Italia ka përshpejtuar aktivizimin e planit special të sigurisë i parashikuar për festat e fundvitit.  Ministria e Brendshme Italiane ka mbledhur me urgjencë Komitetin e Analizës...

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Bota Shqiptare

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Ambasada amerikane në Kosovë ka konfirmuar edhe një herë mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në siç ka thënë forcë me mandat për...

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Bota Shqiptare

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Pas 17 shkurtit, ditës së Pavarësisë së Kosovës, 14 dhjetori do të jetë ndoshta data e dytë zyrtare me më shumë peshë në shtetin e dytë të shqiptarëve në Europë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!