Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka nënshkruar dekretet për themelimin e misioneve diplomatike të Kosovës në nivel të ambasadave…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për ‘EurActiv’ ka folur për Samitin e BE-së dhe të vendeve të…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur para mediave pas përfundimit të Samitit të Sofjes mes BE-së dhe vendeve të…
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç vazhdon me sulmet e tij në drejtim të Europës. Përveç hallit të madh të Vuçiçit,…
Presidenti Serbisë Aleksandër Vuçiç ka folur për gazetën spanjolle “El Pais” në lidhje me Kosovën. “Nëse më pyesni a jam…
Kryeministri grek Aleksis Tsipras  gjatë samitit të Sofjes në një konferencë për shtyp deklaroi se negociatat me Shqipërinë po vazhdojnë,…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në Forumin Ekonomik të Vjenës, " Sofia Talks 2018". Pjesëmarrës janë…
 Në Sofje të Bullarisë përfundoi samiti i Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor. Një ndër temat kryesore ishte edhe çështja e…
Pas samitit të Sofjes mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, gjatë punimeve të të cilit janë zhvilluar edhe takime dypalëshe…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se nënshkrimi i deklaratës së përbashkët në Samitin e Sofjes dhe diskutimet…
Rreth 700 mijë copë duhani apo 35 mijë pako me cigare janë zënë gjatë ditës pa banderola nga Dogana e…
Një shqiptar është bërë shkak për të krijuar një situatë aspak të këndshme në Gjykatën e Gytheio të Greqisë, kur…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!