Lulzana Musliu u lind në Negotinë të Pollogut dhe sot është zëdhënëse e Policisë Federale të Zvicrës.  Gazetarët zviceranë i…
Dje u shënua 140-vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Si një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë sonë kombëtare…
Kryeministri Haradinaj është i bindur se duke e tërhequr nga krahu prej foltores zonjën nga Shqipëria, u tregua burrështetas. Nuk…
Dy kosovarë, një burrë dhe një grua, janë arrestuar, të dyshuar se kanë planifikuar “sulme terroriste” ndaj forcave të NATO-s…
Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, sot, më 10 qershor 2018, e organizoi në Tetovë edicionin e V me radhë…
Profesori i Universitetit të Prishtinës, Agim Zogaj vlerësoi se marrëveshja finale apo historike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është ende e…
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë se çështja e Kosovës është më problematikja nga të gjitha. Gjatë një…
Gjykata Supreme e Republikës së Kosovës do të mbaj të martën seancën e Kolegjit të Specializuar të Dhomës së Posaçme.…
 Implementimi i kodit shtetëror të Kosovës +383 ishte paraparë të përfundonte në fillim të këtij muaji. Mirëpo Autoriteti Rregullativ i…
Nga Beqir SINA – New York City –  Parada shqiptare e Nju Jorkut, në kujtim të dëshmorëve dhe luftetarve të…
Ndaj deklarimeve të kreut të Komunës së Gostivarit, Arben Taravari për kërcënime për jetë të tij dhe familjes së tij,…
Sot bëhen 19 vjet nga hyrja e forcave të KFOR-it në Kosovë dhe fillimi i tërheqjes së forcave kriminale ushtarake…

Lajmet e fundit

Protesta e studentëve/ Fuga: Sot kam një shqetësim të madh

Aktualitet

Protesta e studentëve/ Fuga: Sot kam një shqetësim të madh

Akademiku dhe profesori , Artan Fuga në një lidhje “Skype” nga Franca për emisionin “Kjo Javë” me Nisida Tufën në “News 24” ka komentuar protestën e studentëve, ndërsa shtoi se...

Video/ Juncker sërish i dehur? Ja si sillet me gratë në Bruksel

Globi

Video/ Juncker sërish i dehur? Ja si sillet me gratë në Bruksel

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker njihet për pasionin e tij për alkoolin dhe lirshmërinë në takimet publike. Shpesh herë është parë duke iu marrë këmbët, apo ka dalë...

Shpërthimi në Vlorë, gruaja: Si e gjeta pakon lidhur me celular

Aktualitet

Shpërthimi në Vlorë, gruaja: Si e gjeta pakon lidhur me celular

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e mbrëmjes së kaluar në një banesë në lagjen Çole të Vlorës. News24 dhe BalkanWeb sjellin eskuzivisht pasojat e shpërthimit dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!