Kryeministri Ramush Haradinaj dhe një pjesë e delegacionit me të cilin po qëndron në Vatikan, janë pritur sot në audiencë…
Gjykata Themelore e Shkupi në seancën përfundimtare për rastin ‘Tanku’, ka shpallur fajtor sot ish-kryeministrin e vendit, Nikolla Gruevski, të…
Prokuroria në Prishtinë deklaroi se, kamerat në selinë e Iniciativës Qytetare Serbe nuk kanë të regjistruar asgjë, pasi në kohën…
Për formimin e Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, kërkohen ndryshimet në Kushtetutën e Kosovës dhe të akteve…
Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov ka udhëtuar për të Shtetet e Bashkuara të Amerikës në negociata…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vazhdimi i dialogut ndërmjet Prishtinës e Beogradit mund të pritet në qershor.…
Lajmi se një këngëtare shqiptare do ta hapë Botërorin, u përhap shpejtë edhe në Serbi. Mediat serbe raportojnë për këngën…
Në orën 16:00 në rrugën “Drenica” në Prishtinë ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku në vendin e ngjarjes…
Pas dhjetë vjetësh misioni i BE-së për polici dhe drejtësi EULEX e përfundon mandatin aktual për të vazhduar me një…
sot ka marrë pjesë në Forumin e Sigurisë “То be Secure“ (2BS). Presidenti Thaçi fillimisht ka uruar homologun e tij…
Bashkim Dobrushi, babait që katër vite më parë gruaja i vrau tre vajzat është i dhënë shtetësia italiane. Ai  ka marrë…
Një tjetër paralajmërim vjen nga Serbia, ndërsa kjo e fundit ka deklaruar se treni me parulla prokative ndaj Kosovës mund…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!