“Ekipi gjithëpërfshirës i Kosovës për dialog me Serbinë”, por pa opozitën, takohet të mërkurën (18.07)në Bruksel me shefen e diplomacisë…
Në kryeqytetin e Serbisë, në Beograd është mbajtur konferenca për media e organizuar nga Nikola Sandulovuc, kryetar i Partisë Republikane…
Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë ditës ë djeshme në Gjermani, në afërsi të Dunningenit, ku një 26 vjeçar nga…
“Përfaqësuesit rusë që ishin këtu dhe të tjerë nga Moska, nuk fshihnin se janë kundër integrimit tonë në NATO… Disa…
Hoxha i Prizrenit, Besim Berisha, i cili reagoi për shkak të një Festivali në Prizren, që po mbahej në Kalanë…
Ne, majtistët, demokratët dhe qytetarët progresivë, e mbështesim Marrëveshjen, sepse jemi kundër nacionalizmit dhe revizionizmit dhe angazhohemi për fqinjësi të…
Ardian Huli, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës gjatë kthimit nga Shqipëria. Arrestimin e tij…
Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Pete Marocco, po qëndron në Kosovë, në kuadër të një vizite ne rajon. Kryeministri…
Komisioni Evropian pritet që më 18 korrik të dalë me rekomandim për liberalizimin e vizave për Kosovën. Lidhur me këtë…
Nuk do të ekzistojë absolutisht asnjë problem që marrëveshja për çështjen e emrit të marrë 151 vota deputetësh dhe të…
Ambasadori i Kinës në Beograd Li Manchang ka deklaruar se Kosova për Pekinin është Serbi dhe kështu do të mbetet,…
Në 15 qytete anembanë Maqedonisë, në organizim të qeverisë, u kremtua ftesa për anëtarësim në NATO. Festimi qendror u zhvillua…

Lajmet e fundit

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Aktualitet

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Me datën 27 Janar është dita e Shërbimit Pyjor Shqiptar, më saktë 96 vjetori i këtij shërbimi.| Në këtë ditë të shënuar për shërbimin pyjor, vjen inaugurimi i botimit “Pyjet e...

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Politikë

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Kreu i degës së PD, Vlorë, Genc Deromemaj, ka reaguar sa i përket mënyrës skandaloze se si bashkia Vlorë përkujton Ismail Qemalin. Përmes një statusi në FB, Deromemaj thotë se...

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!