Komisioni Evropian dhe Maqedonia arritën sot një marrëveshje që do t’i mundësojë rojeve kufitare evropiane për të ndërhyrë në territorin…
Sot, Kuvendi do të vazhdojë seancën e 53-të, në të cilën ka disa ligje në rendin e ditës, por dhe…
Saga disavjeçare për liberalizimin e vizave për kosovarët, prej sot (e mërkurë) ka hyrë në fazën finale të saj, pasi…
Policia e Kosovës arrestoi të mërkurën tre persona të huaj dhe një shtetas të Kosovës, të cilët kërkoheshin për vepra…
Policia e Kosovës ka nisur një operacion të gjerë pasditen e së mërkurës në Prishtinë pas informatave se disa persona…
Guardia di Finanza ka sekuestruar një numër makinash me targa nga Shqipëria, Bjellorusia e Ukraina, të blera nga qytetarë italianë.…
Policia greke ka asgjesuar një rrjet ndërkombëtar të kultivimit dhe trafikut të drogës. Në pranga janë vënë 8 persona, mes…
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili po qëndron në Bruksel, ka paralajmëruar konferencën e përbashkët me komisionarin Dimitris Avramopoulos,…
Dimitris Avramopoulos, Komisioneri Evropian për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, nuk e ka pritur takimin me delegacionin kosovar në…
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas përfundimit të takimit të zhvilluar në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në…
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli pas takimit me Përfaqësuesen e lartë të BE-se Federika Mogherinin ka thënë se ka një…
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se…

Lajmet e fundit

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Aktualitet

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Prej fillimit të 2019-s, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet dysheme për shërbimet bazë që ofrojnë. Për një mbushje dhëmbi...

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Show-biz

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Disa javë më parë, reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli u bënë kryefjala e mediave dhe çifti më i komentuar në rrjete sociale. Dedikimet e ëmbla për njëri-tjetrin e më...

Nuk do ta besoni sa ngjajnë - Gjendet sozia e Butrint Imerit

Show-biz

Nuk do ta besoni sa ngjajnë - Gjendet sozia e Butrint Imerit

Butrint Imeri është padyshim një nga këngëtarët më të dashur për publikun e këngët e tij janë kthyer menjëherë në hite. Ndërkohë Butrinti është shumë i pëlqyer nga vajzat edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!