Paralajmërimet nga Kosova për formimin e Ushtrisë së Kosovës shkaktojnë frikë te serbët, ka deklaruar kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq.…
Partia e Behgjet Pacollit e ka konfirmuar shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Bejtush Gashi. Ky i fundit është shkarkuar nga…
Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit…
Janë rikthyer kontrollet e dyfishta në kufirin Shqipëri-Kosovë, në pikë-kalimin kufitar kryesor Morin-Vërmicë. Por ndryshe nga tre vjet më parë,…
Drejtoresha e Qendrës për Studime Euro-Atlantike, Jelena Miliç beson se Rusia nuk dëshiron marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë. Prandaj sipas…
Më 11 nëntor në Paris, mund të ketë një takim mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë,…
Kanë shumë kohë që janë shpërngulur nga lugina për në Kosovë, megjithatë ende nuk posedojnë lejeqëndrim, e lëre më nënshtetësi…
Komuniteti shqiptaro-amerikan në Nju Jork u ka kërkuar përmes një letre të gjithë liderëve politikë shqiptarë e kosovarë të angazhohen…
Të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi e kanë aplikuar për nënshtetësinë helene tashmë mund të informohen shumë lehtë…
Një deklaratë e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në Armeni, ku kreu i shtetit të Kosovës po merr pjesë në…
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është kundërpërgjigjur homologut të tij serb, Ivica Daçiq, i cili ka thënë…
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka kërkuar nga, siç i ka quajtur ajo, autoritetet e pushtetit të përkohshëm në Prishtinë,…

Lajmet e fundit

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Sport

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Të premten e kaluar, më datë 12 tetor, Ardian Mema prishi kontratën me Flamurtarin, ku ishte në rolin e zëvendës-trajnerit dhe nisi menjëherë punën te Tirana e tij. Skuadra ku...

Tre akuza, gangsteri Arda Turan mund të kalbet në burg

Sport

Tre akuza, gangsteri Arda Turan mund të kalbet në burg

Arda Turan, një futbollist i nivelit botëror që shumë shpejt mund të kthehet në një të burgosur të nivelit botëror. Mesfushori i huazuar nga Barcelona te Bashakshehiri në Turqi është në...

Foto/ Rikthehet vajza e Sabianit, do 'llahtariseni' nga format e saj trupore

Show-biz

Foto/ Rikthehet vajza e Sabianit, do 'llahtariseni' nga format e saj trupore

Vajza e këngëtarit shqiptar, Sabianit është kthyer fuqishëm ne rrjetet sociale. Modelja Keisi Medini ka ndarë një foto me bikini ku ka nxjerrë në pah format e saj perfekte. Me sa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!